Grupa IX: MUKS kontynuuje dobrą passę

W prestiżowej konfrontacji dwóch drużyn myślących o medalach mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej MUKS Poznań lepszy od VBM GTK Gdynia. Trójmiejska ekipa przegrała to spotkanie na skutek słabszej gry w drugiej kwarcie. MUKS do wygranej poprowadziła Dominika Owczarzak, która otarła się o triple-double.

VBW GTK Gdynia - MUKS Poznań 67:79 (19:21, 10:24, 17:18, 21:16)

MUKS w kategorii juniorek jest praktycznie niepokonany od pięciu lat. Od 2006 roku poznanianki zdobywają bowiem mistrzostwo Polski do lat 18 zwyciężając niemal w każdym meczu. Apetyt na przerwanie dominacji MUKS-u miały koszykarki VBW GTK Gdynia, których zespół regularnie zdobywa medale, ale w kategorii o dwa lata starszej.

Szanse na zwycięstwo trójmiejska drużyna zaprzepaściła jednak w drugiej kwarcie, którą przegrała 10:24. W kolejnych częściach zawodów gdynianki próbowały jeszcze odrobić straty i pośrednio im się to udało. Potrafiły zwyciężyć w drugiej połowie, lecz nie pozwoliło im to na wygranie meczu.

W zespole ze stolicy Wielkopolski dobrą dyspozycję w tej kategorii wiekowej potwierdziła Dominika Owczarzak. 17-letnia rozgrywająca bądź rzucająca oprócz 22 punktów, zdobytych na przyzwoitej skuteczności, zanotowała na swoim koncie 9 zbiórek i 8 asyst.