Po 2. dniu: Teoretycznie dużo możliwości

W teorii można rozpatrywać wiele wariantów na ostatni dzień półfinałów, ale w praktyce do finału mogą sie już szykować koszykarki MUKS Poznań, Basket 25 Bydgoszcz i INEA AZS Poznań. O pozostałe pięć miejsc trwa jeszcze półfinałowa walka, dlatego niedzielne mecze zapowiadają się bardzo emocjonująco.

Grupa IX (Płock)

VBW GTK Gdynia - MUKS Poznań 67:79

W prestiżowej konfrontacji dwóch drużyn myślących o medalach mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej MUKS Poznań lepszy od VBM GTK Gdynia. Trójmiejska ekipa przegrała to spotkanie na skutek słabszej gry w drugiej kwarcie. MUKS do wygranej poprowadziła Dominika Owczarzak, która otarła się o triple-double. Więcej o meczu

KS MON - POL Płock - MKS Kusy Szczecin 69:76

Na nic zdała się MON-POL-owi Płock wygrana różnicą jedenastu punktów pierwsza kwarta. Miejscowe ostatecznie przegrały bowiem z MKS-em Kusy Szczecin i straciły szansę na awans do najlepszej ósemki mistrzostw Polski. W Szczecińskiej drużynie punktowały w tym spotkaniu tylko zawodniczki z pierwszej piątki. Więcej o meczu

Grupa X (Bydgoszcz)

UKS Bryza Kolbudy - SKS 12 Warszawa 39:86

Koszykarki z Kolbud po porażce w pierwszym dniu półfinału z gospodyniami imprezy musiały wygrać z ekipą SKS 12 Warszawa, aby zachować swoje szanse na awans do finału. Prawie 50 punktów jakie straciły koszykarki Bryzyy w pierwszej i ostatniej kwarcie spotkania spowodowały, że Bryza marzenia o finale musi odłożyć na kolejny rok. Więcej o meczu

KS Basket 25 Bydgoszcz - MKS Polkowice 72:35

Wczorajsze spotkanie z SKS 12 Warszawa zakończone dwoma dogrywkami wyraźnie wyczerpało koszykarki z Polkowic, które dzisiaj w zasadzie bez walki uległy zespołowi Basketu 25 Bydgoszcz 35:72. Więcej o meczu

Grupa XI (Pabianice)

AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - INEA AZS Poznań 58:65

W pojedynku, który w opinii wielu miał zadecydować o zwycięzcy półfinałowego turnieju w Pabianicach, młode zawodniczki INEI AZS Poznań okazały się lepsze od AZS-u PWSZ Gorzów Wielkopolski. W akademickich derbach królowała Daria Marciniak, która zapisała na swoim koncie kolejne double-double prowadząc team ze stolicy Wielkopolski do cennej wygranej. Więcej o meczu

PTK Pabianice - MUKS Unia Basket Ostrołęka 33:75

Nie takiego obrotu sprawy oczekiwały koszykarki PTK Pabianice. Gospodynie jednego z półfinałowych turniejów chciały włączyć się do walki o awans do wielkiego finały, ale sobotnie starcie z MUKS-em Unią Basket Ostrołęka szybko zweryfikował wielkie plany pabianiczanek. Tak wysokiej porażki bowiem nikt się nie spodziewał. Więcej o meczu

Grupa XII (Olsztyn)

Pomorze Gimnazjum Dąbrówka - UKS Gimbasket Białystok 70:64

W spotkaniu drużyn, które doznały porażki w pierwszym dniu olsztyńskiego półfinału Pomorze Gimnazjum Dąbrówka pokonało Gimbasket Białystok 70:64 i zachowało szanse na awans do finału Mistrzostw Polski Kobiet U18. Więcej o meczu

KKS Olsztyn - UKS Basket Aleksandrów Łódzki 73:88

KKS Olsztyn po wygranej nad zespołem z Dąbrówki w drugim dniu turnieju uległ ekipie Tomasza Rospary, ale jeżeli olsztyniaki pokonają Gimbasket Białystok w niedzielę to niezależnie od wyniku spotkania Basketu z Pomorzem będą pewne awansu. Więcej o meczu