Grupa I: Huragan zmieciony przez MUKS

Teoretycznie wszystko jest jeszcze możliwe w wołomińskim turnieju, a żaden z zespołów nie stracił po dwóch dni szansy na awans do półfinałów mistrzostw Polski. Taką możliwość ma nawet Stal Grudziądz, która do tej pory nie wygrała meczu.

UKS Huragan Wołomin - MUKS Poznań 69:92 (7:29, 24:16, 22:14, 16:33)

Drużyna Huragana w tej kategorii wiekowej zdobyła przed rokiem wicemistrzostwo Polski, a w tym okazała się już najlepsza w strefie mazowiecko-podlaskiej. Mecz z MUKS-em Poznań wołominianki rozpoczęły jednak fatalnie, przegrywając pierwsze dziesięć minut aż 7:29. Ten fragment zawodów miał potem swoje przełożenie na kolejne minuty meczu. W drugiej i trzeciej części meczu miejscowe odrobiły bowiem większą część strat, ale zmęczone pogonią z kretesem przegrały zamykającą spotkanie kwartę. To kosztowało je utratę dwóch punktów.

Dla MUKS-u było to pierwsze zwycięstwo w wołomińskim turnieju. Poznanianki w niedzielę zmierzą się ze Stalą Grudziądz i w przypadku wygranej najprawdopodobniej zagwarantują sobie miejsce wśród szesnastu najlepszych drużyn w Polsce.

KS Stal Grudziądz - VBW GTK Gdynia 37:56 (6:21, 8:12, 13:14, 10:9)

Nierówną formę w meczu ze Stalą Grudziądz zaprezentowało VBW GTK Gdynia. Faworytki wyraźnie lepsze od swoich rywalem były tylko w pierwszej części zawodów, którą wygrały 21:6. Później mecz już się wyrównał, ale Stal nie była w stanie zbliżył się do rywalek na mniej jak dziesięć punktów.

Pomimo drugiej porażki w tegorocznych ćwierćfinałach drużyna z Grudziądza nie straciła szansy na wyjście z grupy. Aby tego dokonać musi w niedziele pokonać MUKS Poznań i liczyć na wysoką porażkę Huraganu Wołomin z VBW GTK Gdynia.