Turniej Nadziei Olimpijskich: Wygrana Polaków

Reprezentacja Polski rocznika 1996, która przygotowuje się do mistrzostw Europy U16 rozpoczęła Turniej Nadziei Olimpijskich od wygranej z Węgrami.
news

Turniej Nadziei Olimpijskich w tym roku odbywa się pomiędzy Świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem. Do Szczyrku prócz Polaków przyjechały również reprezentacje: Słowacji, Czech oraz Węgier. 

Pierwszego dnia Polacy spotkali się z tymi ostatnimi. Dla biało-czerwonych prowadzonych przez Arkadiusza Miłoszewskiego był to pierwszy mecz w ramach przygotowań do mistrzostw Europy do lat 16, które odbędą się w przyszłe wakacje.

Mimo że Polacy grali osłabieni brakiem dwóch pierwotnie powołanych graczy, to nasza reprezentacja wygrała pewnie 73:58. Najwięcej punktów zdobył gracz Polonii Warszawa - Grzegorz Kulka, który zapisał na swym koncie 19 "oczek".

Polska - Węgry 73:58

Polska: Grzegorz Kulka 19, Marek Zywert 15, Filip Pruefer 11, Mateusz Fatz 7, Jakub Nizioł 5, Kamil Zywert 5, Artur Włodarczyk 4, Wojciech Jakubiak 2, Michał Marek 2, Piotr Łucka 2, Igor Wadowski 1, Maciej Piszczek 1

Spotkania rozgrywane są w Centralnym Ośrodku Sportu w Szczyrku, a wstęp jest wolny. W czwartek (29.12) Polacy o 18:00 zagrają ze Słowacją. Zapraszamy!

udostępnij