Grupa X: Polkowice wygrywają i czekają

MKS Polkowice musiał pokonać Bryzę Kolbudy aby być bliżej awansu do finału, podopieczne Krzysztofa Szweja zwyciężyły minimalnie 56:54, ale z radością muszą jeszcze poczekać do zakończenia spotkania Basketu 25 Bydgoszcz z SKS 12 Warszawa.

Zawodniczki z Kolbud nie miały już szans na awans do finału Mistrzostw Polski, ale ekipa Magdaleny Szymkiewicz podeszła bardzo ambitnie do spotkania z MKS Polkowice. Bryza dobrze rozpoczęła od prowadzenia 7:1, chwilę później było 8:5, a jeszcze przed końcem pierwszej kwarty na prowadzenie wyszły koszykarki z Polkowic i prowadzenie nie oddały już do końca spotkania.

Ekipa Bryzy walczyła jednak bardzo ambitnie nie poddając sie nawet wówczas, gdy prowadzenie MKSu osiągnęło 15 punktów (32:17) w drugiej kwarcie. Już po 30 minutach było tylko 40:39 dla polkowiczanek.

Dzisiaj lepiej zagrał duet liderek zespołu Bryzy - Marlena Blicharz i Karolina Wilk łącznie zdobyły 32 punkty dla swojego zespołu, ale w szeregach MKSu aż cztery zawodniczki przekroczyły granicę 10 oczek.

Teraz Polkowiczanki muszą czekać na wynik spotkania gospodyń turnieju z SKS 12 Warszawa, bowiem w układzie trójkowym mają niekorzystną sytuację poprzez wysoką porażkę z Basketem 25 Bydgoszcz.