Grupa XII: Pomorze wygrywa, ale czy awansuje?

Pomorze Gimnazjum Dąbrówka wygrało z niepokonanym dotychczas w olsztyńskim półfinale UKS Basket Aleksandrów Łódzki 66:65. Zawodniczki z Dąbrówki muszą czekać na wynik drugiego meczu, w który KKS Olsztyn gra z UKS Gimbasket Białystok.

Podopiczne Anety Kwaśniewskiej wiedziały, że tylko wygrana przedłuża ich szasne na awans do finału Mistrzostw Polski. Dlatego zespół z Dąbrówki dobrze rozpoczął spotkanie prowadząc najpierw 5:4, a po 10 minutach już 15:8. Trener Aneta Kwaśniewska w zasadzie przez całe spotkanie korzystała tylko z jednej piątki koszykarek, jedynie Małgorzata Pawlak spoza wyjściowego składu na 35 sekund pojawiła się na placu gry.

Prowadzenie pomorzanek w drugiej kwarcie sięgnęło 12 oczek (26:14), jeszcze do przerwy ekipa z Dąbrówki utrzymywała ponad 10 punktów przewagi (32:21). Od początku trzeciej kwarty do pracy wziął się zespół Basketu, już w połowie trzeciej kwarty podopiczne Tomasza Rospary zmniejszyły straty do 3 oczek (35:38). Do końca spotkania zespoły zmieniały się na prowadzeniu, a na tablicy kilka razy notowano wynik remisowy.

Renata Bogacka zdobyła dla Pomorza 27 punktów, dzielnie wspierały ją Dagmara Olejko i Ewelina Jackowska które notowały odpowiednio 15 i 14 punktów, dodając do tego 13 i 18 zbiórek. Katarzyna Cicha w szeregach Basketu była najskuteczniejsza i zakończyła spotkanie z dorobkiem 21 punktów.