1 liga męska: Krosno ponownie liderem

Druga wyjazdowa porażka z rzędu kosztowała Big Stara Tychy pierwsze miejsce w tabeli. Nowym, starym liderem został MOSiR Krosno.
Stal Stalowa Wola - MKS Dąbrowa Górnicza 74:46
Roszady w składzie Stali przyniosły oczekiwany efekt. Po sześciu porażkach z rzędu zawodnicy ze Stalowej Woli nie dali szans MKS Dąbrowa Górnicza. Gospodarze słabo zagrali tylko w pierwszej, przegranej 12:24, kwarcie meczu. Później pozwolili przyjezdnym rzucić zaledwie 22 punkty, sami zdobywając aż o 40 więcej! Nowi zawodnicy Stali dobrze wkomponowali się w zespół. Tomasz Andrzejewski miał 9 pkt i 10 zbiórek, a Marek Piechowicz 13 pkt i 5 zbiórek.
Asseco Prokom II Sopot - Polonia 2011 Warszawa 93:92
Rezerwy Asseco Prokomu Sopot wzmocnione sześcioma zawodnikami z ekstraklasy po dogrywce pokonały stołeczną Polonię 2011 Warszawa 93:92. Gospodarzy do wygranej poprowadził Przemysław Zamojski (28 pkt i 4 zbiórki), 26 pkt i 10 zbiórek w drużynie Polonii 2011 miał Leszek Karwowski.
AZS PWSZ OSRiR Kalisz - Siarka Tarnobrzeg 73:75
Na hasło beniaminek zawodników z Tarnobrzegu ogarniał blady strach. Siarka z czterech z poprzednich spotkań z beniaminkami przegrała wszystkie, nic więc dziwnego, że trener Zbigniew Pyszniak mocno obawiał się meczu w Kaliszu. Siarka zwyciężyła dzięki trafieniu świetnie dysponowanego tego dnia Michała Barana za trzy punkty równo z końcową syreną. Baran bliski był zdobycia pierwszego w sezonie triple-double przez 34 minuty gry miał 21 punktów, 9 zbiórek i 9 asyst.
Znicz Basket Pruszków - Sokół Łańcut 68:75
Aż 28:9 czwartą kwartę meczu wygrali koszykarze Sokoła Łańcut, dzięki czemu wywieźli cenne zwycięstwo z Pruszkowa. Dla zawodników Dariusza Kaszowskiego była to pierwsza wyjazdowa wygrana w sezonie. W ostatnich minutach meczu gospodarze razili nieskutecznością przez siedem minut nie zdobywając punktu. Bardzo dobre zawody w drużynie gości rozegrał Tomasz Pisarczyk (26 pkt i 9 zbiórek)
Żubry Białystok - BIG STAR Tychy 81:77
Koszykarze Żubrów Białystok sprawili swoim kibicom prawdziwą huśtawkę nastrojów. Po pierwszej kwarcie podopieczni Marka Kubiaka przegrywali aż 17:30, na przerwę schodzili jednak przy dwupunktowym prowadzeniu. Duża w tym zasługa rozgrywającego kolejny bardzo dobry mecz Andrzeja Misiewicza (28 pkt, 9 zbiórek). Prowadzenie ponownie uśpiło gospodarzy, którzy po kolejnych dziesięciu minutach gry przegrywali różnicą sześciu punktów (66:58). W ostatnich 50 sek ponownie błysnął Tomasz Kujawa - 5 pkt i przechwyt, dzięki czemu Żubry wygrały swój czwarty mecz z rzędu.
MOSiR Krosno - ŁKS Sphinx Petrolinvest Łódź 80:69
Pierwszej wyjazdowej porażki doznali koszykarze ŁKSu Sphinx Petrolinvest. Łodzianie wyraźnie ulegli miejscowemu MOSiRowi 69:80. Po porażce Big Stara w Białymstoku zespół z Krosna został samodzielnym liderem pierwszej ligi. Aż 13 asyst w drużynie gospodarzy miał rozgrywający Krzysztof Kalinowski. Na mecz do Krosna nie pojechał jeszcze, pozyskany w ostatnich dniach ze Stali Stalowa Wola, Adrian Czerwonka.
Resovia Rzeszów - Sudety Jelenia Góra 65:75
Resovia przegrała po raz dziewiąty (zespół z Podkarpacia rozegrał jedno spotkanie awansem) po trzech dotkliwych porażkach zawodnicy z Rzeszowa końcowego wyniku nie muszą się jednak wstydzić. Kluczem do zwycięstwa gości była gra na obu tablicach. Koszykarze Sudetów zebrali aż 44 piłki (w tym 12 w ataku), gospodarze tylko 27. Po kilka słabszych meczach w drużynie z Jeleniej Góry dobry mecz rozegrał Rafał Niesobski (20 pkt i 6 asyst).
AZS AWF Katowice - Intermarche Zastal Zielona Góra 78:72
Na fali wznoszącej znaleźli się koszykarze AZS AWF Katowice, którzy wygrali już trzeci mecz z rzędu. Akademicy na własnym parkiecie zwyciężyli Intermarche Zastal 78:72. Podopiecznych Tomasza Herkta porażka kosztowała spadek na dziesiątą pozycję w tabeli, tak nisko drużyna z Zielonej Góry nie była od dwóch lat. AZS AWF na siedem minut przed końcem prowadził różnicą trzynastu punktów. Wysokie prowadzenie uśpiło gospodarzy przez co Zastal zdołał niwelować cześć straty. Najlepszy mecz w tym sezonie zanotował Marcin Środa (15 pkt i 3 przechwyty).