Grupa X: SKS 12 Warszawa wygrywa awans w dogrywce

SKS 12 Warszawa pokonał Basket 25 Bydgoszcz 77:66, ale do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka, w której ekipa z Warszawy wykazała więcej zimnaj krwi. Zwycięstwo dało ekipie SKS 12 awans do turnieju finałowego.

Przed tym meczem Basket 25 Bydgoszcz był w zasadzie pewny awansu, tylko totalny kataklizm jakim byłaby bardzo wysoka porażka odbierał awans zespołowi Piotra Kulpekszy. Od samego początku mecz był bardzo wyrównany, zespoły aż 14 razy zmieniały się na prowadzeniu, a 16 razy na tablicy wyników był remis.

Najwyższe prowadzenie jakie w tym meczu osiągnęły warszawianki to 7 punktów na koniec dogrywki, Bydgoszczanki tuż przed końcem spotkania prowadziły 58:52, ale wówczas rzutem za trzy punkty popisała się Monika Skrzecz.

Liderką ekipy SKS 12 w tym spotkaniu była Dominika Miłoszewska jej 24 punkty i 18 zbiórek walnie przyczyniło się do sukcesu stołacznej ekipy. Warszawianki po piątkowej porażce w dwóch dogrywkach z MKS Polkowice były smutne, niedzielny sukces po dogrywce nad Basketem 25 Bydgoszcz dał im awans do finału Mistrzostw Polski Kobiet U18.