1 liga: Pierwsza porażka Krosna (relacje)

Pierwszej porażki w sezonie doznali koszykarze MOSiR Krosno, którzy w Tychach przegrali z Big Starem. W Łańcucie Sokół rozbił Resovię, a w Tarnobrzegu Siarka rezerwy Asseco Prokomu Sopot.
ŁKS Sphinx Petrolinvest Łódź - Stal Stalowa Wola 84:69
Czwarte zwycięstwo z rzędu zanotowali koszykarze ŁKSu, którzy w otwierającym 6. kolejkę spotkaniu pokonali Stal 84:69. Goście słabo zagrali w drugiej połowie meczu i to zadecydowało o ich porażce. Najlepszy mecz w obecnym sezonie rozegrał Michał Saran (19 pkt i 9 zbiórek), wśród przyjezdnych na wyróżnienie zasłużył Rafał Partyka (14 pkt, 3 asysty, 3 przechwyty).
Polonia 2011 Warszawa - AZS AWF Katowice 91:71
Główną przyczyna porażek w ostatnich trzech meczach ligowych zdaniem trenera Mladena Starcevicia było zmęczenie jego młodych podopiecznych. Wypoczęci koszykarze Polonii 2011 Warszawa bez najmniejszych problemów pokonali AZS AWF Katowice różnicą aż 20 punktów. Klasę pokazał doświadczony Leszek Karwowski, który przez 23 minuty miał 11 pkt, 11 zbiórek, 6 asyst oraz 4 bloki.
Sokół Łańcut - Resovia Rzeszów 71:32
Rzadko się zdarza by zespół rzucił mniej jak 50 punktów, to co się wydarzyło w Łańcucie może przejść do historii pierwszej ligi. Sokół w spotkaniu z Resovią stracił zaledwie 32 punkty!!. Goście rzucali średnio 0,8 punktu na minutę i trafiali co piąty rzut z gry. Tylko w drugą i trzecią kwartę Resovia kończyła z dwucyfrowym dorobkiem punktowym. Dobrze pod koszem spisał się Tomasz Pisarczyk (11 pkt i 13 zbiórek),
Big Star Tychy - MOSiR Krosno 79:70
W pojedynku dwóch niepokonanych drużyn Big Star Tychy zwyciężył MOSiR Krosno 79:70. Po tej wygranej Big Star, kosztem przyjezdnych awansował na pierwsze miejsce w tabeli. Gospodarze kontrolowali spotkanie od samego początku. Zryw MOSiRu w końcówce na niewiele się zdał. Wśród gospodarzy błysnął Krzysztof Mielczarek (19 pkt i 8 zbiórek). Na ławce trenerskiej zespołu z Krosna zabrakło Mariusza Zamirskiego, który zamiast na mecz do Tychów udał się na od dawna zaplanowany ślub córki.
Siarka Tarnobrzeg - Asseco Prokom II Sopot 97:75
Aż 32:14 pierwszą kwartę meczu wygrali koszykarze Siarki. Podopieczni Zbigniewa Pyszniaka pokonali w Tarnobrzegu Asseco Prokom II Sopot 97:75, dla Siarki było to trzecie zwycięstwo w sezonie. Po raz kolejny najskuteczniejszym graczem gospodarzy był Piotr Miś (23 pkt i 6 zbiórek), 15 punktów dla rezerw Asseco Prokomu Miał 19-letni Jakub Kietliński.
Sudety Jelenia Góra - MKS Dąbrowa Górnicza 59:69
Pojedynek dwóch beniaminków dla MKSu Dąbrowa Górnicza, którzy w Jelenej Górze pokonali miejscowe Sudety. W Sudetach słabiej niż zwykle spisali się zawodnicy obwodowi i to zdaniem trenera Ireneusza Taraszkiewicza przesądziło o ich drugiej porażce przed własna publicznością. MKS do wygranej poprowadził Radosław Basiński (19 pkt, 3 asysty i 6 przechwytów). Najlepszy występ na parkietach pierwszej ligi zanotował podkoszowy Sudetów Jakub Czech (19 pkt i 9 zbiórek).
Intermarche Zastal Zielona Góra - AZS PWSZ OSRiR Kalisz 57:44
Mecz w Zielonej Górze przyciągnął na trybuny więcej osób niż zwykle. Powód? W składzie AZS Kalisz znajduje się aż pięciu byłych zawodników Intermarche Zastalu. Początek należał do gospodarzy, którzy w połowie pierwszej kwarty prowadzili 13:1. AZS pod koniec trzeciej kwarty zdołał zniwelować straty do trzech punktów, na więcej nie pozwolili zawodnicy Tomasza Herkta. 25 z 44 punktów dla gości zdobyli byli gracze Zastalu. 16 pkt i 8 zbiórek miał Paweł Wiekiera.
Żubry Białystok - Znicz Basket Pruszków 91:69
Żubry i Znicz rywalizują ze sobą jeszcze od czasów trzeciej ligi. Znicz Basket meczu ligowego w Białymstoku do tej pory nie wygrał, podobnie było również w niedzielę. Gospodarze bez najmniejszych problemów pokonali gości z Pruszkowa i była to ich największa wygrana w historii. Double?double zanotował Andrzej Misiewicz (23 pkt i 10 zbiórek).
Resovia Rzeszów - Asseco Prokom II Sopot 74:70 - awansem z 14. kolejki spotkań
Po dotkliwej porażce w sobotę, pierwsze zwycięstwo w sezonie zanotowała Resovia. Podopieczni Bogusława Wołoszyna pokonali na własnym parkiecie rezerwy Asseco Prokomu Sopot. Gospodarzy do wygranej poprowadził Grzegorz Małecki (21 pkt, 7 zbiorek i 8 asyst), na tle juniorów z Sopotu dobrze spisał się kadet Kacper Młynarski (15 pkt, 8 zbiórek i 5 asyst). Aż 14 asyst dla gości miał Tomasz Świętoński.