Grupa V: Kompletne gospodynie, uradowany Nowy Sącz

Pomimo dwóch zwycięstw w dwóch pierwszych meczach ekipa JAS - FBG Sosnowiec nadal nie była pewna sukcesu w postaci awansu. W ostatnim meczu turnieju gospodynie musiały pokonać rywalki z MKS Polkowice, co gwarantowało im pierwsze miejsce oraz awans. Ten sam wynik dawał również wymarzony awans ekipie UKS Żak Nowy Sącz.

UKS Żak Nowy Sącz - UKS Lotnik Wierzawice 89:34

Młodziczki UKS Żak Nowy Sącz stanęły przed ogromną szansą wywalczenia awansu do turnieju półfinałowego. Ostatniego dnia ekipa dowodzona przez Leszka Obrzuta musiała ograć najsłabszą na turnieju drużynę z Wierzawic. To zadanie udało się zrealizować bardzo pewnie.

Koszykarki z Wierzawic w pierwszych dwóch meczach sosnowieckiego turnieju zebrały srogie lanie i nie inaczej było w ostatnich ich występie. W starciu z rywalkami z Nowego Sącza już po pierwszej połowie meczu przewaga faworyzowanego Żaka wynosiła 30 punktów. W tym momencie w obozie z Nowego Sącza niepokój był związany jedynie z ostatnią potyczką turnieju w Sosnowcu, w którym to gospodynie musiały ograć polkowicki MKS.

JAS - FBG Sosnowiec - MKS Polkowice 60:47

W decydującym o wszystkim meczu sosnowiczanki nie zawiodły ani swoich oczekiwań, ani marzeń koszykarek z Nowego Sącza. Podopieczne Marka Sałaty od początku w pełni zdominowały wydarzenia na parkiecie.

Ekipa JAS - FBG była zdecydowanie lepsza od polkowiczanek spokojnie punktując swoje rywalki. Przez trzy kwarty gospodynie zdołały wypracować sobie taką przewagę, że w ostatniej kwarcie pograć mogły sobie już te zawodniczki, które zazwyczaj najmniej czasu spędzają na parkiecie. Dzięki temu rywalki zdołały nieco uszczknąć z przewagi gospodyń, ale ich przewaga do samej końcowej syreny była bezpieczna.

Koszmar pierwszej kwarty sosnowickiego turnieju będzie śnił się po nocach zawodniczkom z Polkowic. Przegrane pierwsze dziesięć minut piątkowego meczu z Nowym Sączem 14:0 zadecydowało o końcowej porażce w tamtym meczu, a to zaowocowało poważniejszymi skutkami w postaci braku awansu do półfinału.

Zawodniczki JAS - FBG Sosnowiec już w ćwierćfinale pokazały, że w bieżących rozgrywkach ich ambicje są naprawdę wysokie i z pewnością awans do półfinałów nie jest dla drużyny z Zagłębia satysfakcjonującym wynikiem.