Grupa IV: Czarni najlepsi, Śląsk honorowy

STK Czarni Słupsk okazali się najlepszym zespołem słupskiego ćwierćfinału Mistrzostw Polski Mężczyzn U16, w spotkaniu o trzecie miejsce honorowe zwycięstwo odnieśli zawodnicy Śląska Wrocław, bez zwycięstwa do domu wracają młodzi rybniczanie.

MKKS Rybnik - WKS Śląsk Wrocław 53:66 (19:13, 14:17, 11:19, 9:17)

Pojedynek MKKSu Rybnik i Śląska Wrocław był dla obu drużyn jedynie spotkaniem o prestiż, oba zespoły juz straciły bowiem szasne na awans do półfinału. Od początku mecz lepiej układał się dla MKKSu, pierwsza kwarta wygrana 19:13, ale niestety kolejne trzy odsłony należały do Śląska Wrocław.

Zawodnicy z Dolnego Śląska wygrali spotkanie 66:53 i zapewnili sobie trzecią lokatę w słupskim półfinale. MKKS Rybnik wraca na Śląsk bez zwycięstwa.

STK Czarni Słupsk - MKK Gniezno 85:70 (21:12, 23:20, 20:20, 21:18)

Pierwsza odsłona spotkania o pierwsze miejsce dała gospodarzom 9 punktów przewagi, następne kwarty były już bardziej wyrównane, ale pomimo wielu wysiłków zespół z Gniezna nie był w stanie wygrać żadnej z pozostałych trzech kwart.

Podopiczni Roberta Jakubiaka awansowali do półfinału z pierwszego miejsca, ekipa z Gniezna musi się zadowolić druga lokatą.