ME U16 Kobiet: Polska zagra o 5. miejsce!

Reprezentantki Polski zagrały znakomite spotkanie i po ciężkim boju pokonały Turczynki 81:69. Sam wynik nie odzwierciedla przebiegu wydarzeń na parkiecie.
Spotkanie od pierwszej do ostatniej minuty stało pod znakiem niesamowitej walki. Jak by na dowód tego można przypisać kontuzję Ozlem Ozturk, która w trzeciej kwarcie tak niefortunnie uderzyła o parkiet plecami, że na noszach musiała opuścić parkiet i udać się do szpitala.
Kluczową dla losów meczu okazała się 3 kwarta, którą podopieczne Andrzeja Curyla i Piotra Neydera wygrały 20:12, aż 12 punktów przewagi przed ostatnią kwartą dało komfort psychiczny Polkom.
W ostatnich 10 minutach skutecznie grające w ataku polskie zawodniczki nie dały się dogonić ambitnie walczącym Turczynkom i ostatecznie zapewniły sobie prawo gry w meczu o 5. miejsce, gdzie rywalem będzie reprezentacja Belgii. Największy wkład w zwycięstwo miała rozgrywająca Ramona Cossengue Casimir, która zapisała na swoim koncie tripple double notując 19 punktów, 10 asyst i 10 zbiórek. 21 punktów i 7 zbiórek dodała Kinga Bandyk. Najlepszą zawodniczką wśród pokonanych była Pelin Gulbag, która wywalczyła 21 punktów. 12 punktów i 10 zbiórek to dorobek środkowej Emel Guler.