ME U16 Kobiet: Polska gorsza od Hiszpanii!

Mecz Polski z Hiszpanią był dla naszej reprezentacji ostatnią szansą na awans do pierwszej czwórki turnieju. Początkowo wydawało się to nawet realne, gdy obie ekipy na zmianę zdobywały punkty.
Od stanu 12:11, przewagę uzyskały Hiszpanki, które dominowały na tablicach oraz miały liderki w postaci znakomitych Casas i Ortiz. Obrona strefowa postawiona w drugiej kwarcie przez Polki pozwoliła zmniejszyć przewagę rywalek do pięciu punktów. Świetny fragment gry miała Kinga Bendyk. Wzięty przez trenera Hiszpanii czas powstrzymał polską ofensywę. Znów punktowały Delgado, Segues i Gil. Do przerwy wynik był jednak otwarty. Dopiero w trzeciej kwarcie agresywna obrona Hiszpanii całkowicie sparaliżowała Polski atak, tylko sześć zdobytych punktów w tej części gry i blisko 20 punkowa strata ie pozwalały na optymizm przed ostatnią kwartą. Tak też było celne rzuty za trzy Elany Diaz dały Hiszpankom prawie trzydzieści punktów przewagi i możliwość wpuszczenia rezerw. Ostatecznie Hiszpania wygrała 67:40.