Grupa II: Zacięta walka o pierwsze miejsce

Zaledwie jeden punkt zadecydował o drugim miejscu w grupie II ćwierćfinałów mistrzostw Polski kadetów. Taką różnicą punktów UKS Piątka Lublin pokonał MKK MDK Kielce. Z kompletem wygranych turniej zakończył ŁKS KM Łódź.

ŁKS KM Łódź - PKK Żubry Białystok 63:47 (12:13, 12:9, 23:13, 16:12)

Los obu drużyn przesądził się już w sobotę. W tym dniu łodzianie zapewnili sobie pierwsze miejsce w grupie II, zaś koszykarze Żubrów stracili szanse na grę w dalszym etapie rozgrywek. Być może z tego powodu pierwsza połowa niedzielnego meczu toczyła się w spokojnej atmosferze. Dopiero po przerwie ŁKS wypracował kilkupunktową przewagę, którą utrzymał do samego końca.

UKS Piątka Lublin - MKK MDK Kielce 66:65 (15:14, 15:17, 15:19, 21:15)

Wynik tego meczu przesądzał o drugim miejscu w lubelskich ćwierćfinałach. Atut własnego parkietu przesądził o wygranej UKS Piątki Lublin z MKK MDK Kielce. Gospodarze w ostatniej kwarcie triumfowali 21:15, dzięki czemu przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. O ich sukcesie zadecydował bowiem jeden punkt.