ME U18 Kobiet: Zapomnieć ostatnią kwartę

Polska przez trzy kwarty prowadziła z Hiszpanią, ale ostatnie 10 minut spotkania Polski przegrały 14:33 i w całym spotkaniu triumfowała Hiszpania 77:62. Jutro zagramy ze Słowacją w spotkaniu o 7. miejsce Mistrzostw Europy Kobiet do lat 18.
Polki wygrały pierwszą kwartę 18;16 i były również stroną przeważającą w drugiej odsłonie. Dzięki skutecznej grze Antczak, Skowronek i Tomiałowicz udało nam się powiększyć prowadzenie do 7 punktów 35:28 pod koniec drugiej kwarty, ale jeszcze przed przerwą po trójce Alby Garcia nasza przewaga stopniała do 4 oczek.
W trzeciej odsłonie również stroną przeważającą były Polki i nic nie zapowiadało kataklizmu w ostatniej kwarcie. O naszej porażce zadecydowały 4 minuty przegrane 0:17 od stanu 50:50 do 50:67. Później Hiszpanki kontrolowały grę i naszym koszykarkom zabrakło już czasu na odrobienie strat.