Grupa XI: Huraganowe zwycięstwo Wołomina

Różnicą ponad 40 punktów koszykarki Huragana Wołomin pokonały SKS 12 Warszawa w spotkaniu otwierającym poznański półfinał Mistrzostw Polski Kobiet do lat 16.

Zespół z Wołomina aż 9 razy trafił za trzy punkty w całym spotkaniu, trzy trafienia stały sie udziałem Moniki Radomskiej, dwa razy celnie rzucała Sylwia Bujniak. Ekipa SKS 12 popełniła aż 33 straty w całym spotkaniu, które wymiernie przełożyły się na wynik meczu.

Podopieczne trenera Michała Gulana najwyżej prowadziły zaraz po rozpoczęciu spotkania 2:0, chwilę później w połowie pierwszej odsłony warszawianki jeszcze prowadziły 5:4 by przegrać kolejne 5 minut pierwszej odsłony w stosunku 4:17. Jeszcze gorzej ekipa ze stolicy zaprezentowała się w ostatniej kwarcie spotkania, w której zawodniczkom SKSu udało się zdobyć tylko 1 punkt.

Najskuteczniejsza wśród zwyciężczyń byłą Sylwia Bujniak, która zakończyła spotkanie z 20 punktami na koncie obok niej Monika Radomska zaliczyła 18 oczek. Wśród zawodniczek SKS 12 najwięcej, 13 punktów zdobyła Izabela Tkacz.