U20 Kobiet: Szwecja lepsza po dogrywce!

Reprezentacja Szwecji zwyciężyła biało - czerwone po dogrywce. Tym samym Szwedki potwierdziły, że sukcesy tego zespołu w Mistrzostwach Świata Juniorek i Mistrzostwach Europy nie były przypadkiem. W naszym zespole najwięcej punktów zdobyła Agnieszka Skobel, która do 19 oczek dołożyła jeszcze 10 zbiórek.
Szwedki prowadziły w tym spotkaniu od samego początku. O zwycięstwie tej drużyny zadecydowała świetna postawa sióstr Elderbrik, które zdobyły w sumie 42 punkty i zaliczyły 13 zbiórek. W reprezentacji Polski bardzo dobry występ zaliczyła Agnieszka Skobel, która do 19 oczek dołożyła 10 zbiórek.

Reprezentacja Polski pierwsze prowadzenie osiągnęła dopiero 1 minutę o 23 sekundy przed końcem spotkania, po dwóch celnych rzutach Agnieszki Kaczmarczyk, która za chwilę trafiła jeszcze spod kosza i Polki prowadziły różnicą 3 oczek. Szewdki odpowiedziały punktami z faulem Elderbrik, która spudłowa dodatkowy rzut wolny. Pod drugim koszem również tylko raz z linii trafiła Zalesiak. Przy stanie 60:58 dla biało - czerwonych nie potrzebnie faulowała Kopczyk. Eldebrik nie popełniła drugi raz tego samego błędu i skutecznie wykonała oba rzuty wolne.

W dogrywce trwała walka punkt za punkt, Polki w końcowych sekundach meczu przy stanie 66:66 miały piłkę, ale przewinienie w ataku popełniła Joanna Zalesiak, a Szwedki w pełni wykorzystały ostatnie 6 sekund dogrywki trafiając za 3 punkty. Pomimo dobrze wykonanej ostatniej akcji naszego zespołu, niestety ostatni rzut najskuteczniejszej w naszym zespole Agnieszki Skobel był niecelny.

Klikaj i oglądaj Galeria zdjęć z meczu Szwecja - Polska (fot. Wojciech Figurski)
statystyki meczu
Zapraszamy na oficjalną stronę imprezy

udostępnij