Po 1. dniu: GTK Gdynia lepsze od Trefla Sopot

GTK Gdynia pokonało Trefla Sopot 68:61 w najciekawszym spotkaniu pierwszego dnia turnieju finałowego Mistrzostw Polski Mężczyzn do lat 18. W rozgrywkach strefowych górą byli koszykarze z Sopotu, ale teraz zawodnicy trenera Lichtańskiego grają bez Daniela Szymkiewicza, wicemistrza świata z Hamburga. W pozostałych spotkaniach wygrywały zespoły Katarzynki Toruń, WKK Wrocław i SKM Zastalu Zielona Góra.

Grupa A

GTK Gdynia - Trefl Sopot SA 68:61

Trójmiejskie derby poza Gdańskiem, Gdynią lub Sopotem? W finałach mistrzostw Polski juniorów to możliwe! W toruńskiej hali ZSPS-u zmierzyły się ze sobą GTK Gdynia i Trefl Sopot SA. O wyniku tej konfrontacji zadecydowała czwarta kwarta, którą gdynianie wygrali 18:7. Więcej o meczu

MKS Katarzynka Toruń - Korona Kraków 78:55

Dobra gra Tomasza Gielo i Przemysława Karnowskiego wystarczyła do zwycięstwa MKS-u Katarzynka Toruń z Koroną Kraków. Gielo zakończył zawody z rzadkim wynikiem statystycznym jakim jest podwójne double-double. 18-letni skrzydłowy Katarzynek zdobył 24 punkty i miał 24 zbiórki. Więcej o meczu

Grupa B

ŁKS KM Łódź - SKM Zastal Zielona Góra 66:72

Mimo słabszej gry w drugiej połowie SKM Zastal Zielona Góra zdołał pokonać ŁKS KM Łódź w meczu otwarcia finałów mistrzostw Polski juniorów. Łodzianom w odniesieniu zwycięstwa nie pomógł bardzo dobry występ po przerwie Aleksandra Leńczuka. Więcej o meczu

MKK Pyra PBG Poznań - WKK Wrocław 53:75

Typowane do walki o mistrzostwo Polski do lat 18 WKK Wrocław finałowy turniej rozpoczęło od mocnego akceptu. Wrocławianie bez większych problemów pokonali MKK Pyrę PBG Poznań, już do przerwy prowadząc różnicą dwudziestu punktów. Rewelacyjne statystyki uzyskał Piotr Niedźwiedzki. Więcej o meczu