Grupa B: WKK pierwszym półfinalistą

Niepokonane na centralnym szczeblu rozgrywek WKK Wrocław wygrało ósmy kolejny mecz. Tym razem dolnośląska drużyna nie dała większych szans mistrzom Polski kadetów sprzed dwóch lat SKM Zastal Zielona Góra. Dzięki tej wygranej WKK jako pierwsze awansowało do półfinału.

WKK jest poza zasięgiem drużyn w tegorocznych mistrzostwach Polski juniorów? Na razie tak jest. Podopieczni Piotra Gliniaka nie dość, że nie przegrali żadnego meczu na krajowym podwórku, to jeszcze większość z nich wygrywali różnicą blisko czterdziestu punktów. Tę statystykę popsuli w środę zawodnicy MKK Pyra PBG Poznań, ulegając WKK 53:75.

Kluczowa dla starcia wrocławian z SKM-em Zastal Zielona Góra była pierwsza kwarta. WKK wygrało ją 25:10, a w w tym fragmencie zawodów błyszczał Piotr Niedźwiedzki. Podkoszowy dolnośląskiej ekipy był w tym spotkaniu wszędzie. Nie tylko zdobywał punkty (26 w całych zawodach), ale także angażował się w walce pod tablicami (10 zbiórek i aż 7 bloków). Niedźwiedzki dodatkowo miał 5 przechwytów i 2 zbiórki, a potrzebował na to zaledwie 29 minut.

Zastal lepiej od rywali zagrał tylko w drugiej kwarcie, którą potrafił wygrać 17:11, ale ani przez moment przewaga WKK nie była zagrożona. Zielonogórzan ostatecznie pogrążyła trzecia kwarta, przegrana przez nich 11:28. Słabo w tym spotkaniu wypadł Filip Matczak. Lider Zastalu zdobył tylko 9 punktów, trafiając zaledwie co piąty rzut z gry.

W końcówce obaj trenerzy korzystali już głównie z graczy rezerwowych, a szybciej na roszady zdecydował się opiekun zawodników z Winnego Miasta Bogusław Onufrowicz. Niezależnie od wyniku piątkowego meczu z ŁKS-em KM Łódź WKK jest już pewne pierwszego miejsca w grupie B. SKM Zastal o półfinał zmierzy się zaś z MKK Pyra PGB Poznań.