Grupa: X: Jedno kwarta to za mało na WKK

Męskich rozgrywkach koszykarze WKK Wrocław spisują się w tym sezonie bardzo dobrze, a sukcesów pozazdrościły im koleżanki, które po zwycięstwie nad MKS-em Basket 67 Bydgoszcz znacznie przybliżyły się do awansu do turnieju finałowego. Wrocławianki przegrały tylko jedną kwartę w tym meczu.

Awans do najlepszej ósemki mistrzostw Polski wywalczą dwa najlepsze zespoły z każdego z czterech turniejów półfinałowych. W tym gronie ma szansę znaleźć się WKK, które dzięki udanej pierwszej połowie zdecydowanie pokonało MKS Basket 67. Po 20 minutach gry wrocławianki prowadziły bowiem 43:26, grając przy tym skutecznie głównie pod koszem. W całych zawodach podopieczne Iwony Olesiewicz trafiły bowiem co drugi rzut z gry za 2 punkty, a z koszykarek, które trafiły do kosza tylko Zuzanna Sklepowicz miała gorszą skuteczność.

Rywalki w tym elemencie były mniej skuteczne, a dodatkowo w niewymuszonych sytuacjach traciły piłki. Bydgoszczanki w całych zawodach miały 29 strat (WKK 26), przy czym słabo wypadły zwłaszcza zawodniczki rezerwowe. Zmienniczki zdobyły w sumie 3 punkty, a wydatny wkład w grę swojego zespołu miała jedynie Jagoda Kaczorek (3 pkt i 11 zbiórek).

MKS-owi Basket 67 w wygranej nie pomogły 24 punkty i 7 zbiórek Marty Gdowik.