FIBA Europe w Katowicach i Łodzi

Przedstawiciele FIBA Europe wizytowali Katowice i Łódź. Celem wizyty było sprawdzenie stanu przygotowań miast i Polskiego Związku Koszykówki do Mistrzostw Europy 2009 roku. - Najbardziej cieszy mnie fakt, że FIBA Europe nie widzi, żadnych zagrożeń dla organizacji imprezy w Polsce - mówił Roman Ludwiczuk, tuż po zakończeniu spotkania z FIBA Europe.
Nar Zanolin w towarzystwie Prezesa PZKosz Romana Ludwiczuka i członków komitetu organizacyjnego oglądali halę Spodek w Katowicach oraz powstającą halę w Łodzi, a także hotele, w których podczas imprezy będą mieszkały drużyny, sędziowie, VIPy i media.
- Przedstawiciele FIBA Europe przyjechali, aby zapoznać się ze stanem przygotowań do imprezy. Byliśmy w Łodzi i Katowicach. Jak wiadomo hala w Łodzi jest w trakcie budowy, ale władze miejskie zapewniły nas, że wszystko będzie gotowe na czas. Będziemy na bieżąco monitorować postępy prac na budowie. Najbardziej cieszy mnie fakt, że FIBA Europe nie widzi, żadnych zagrożeń dla organizacji imprezy w Polsce - mówił Roman Ludwiczuk po zakończeniu wizyty gości z Monachium.
- Moja wizyta w Katowicach to nic nadzwyczajnego! Przedstawiciele poszczególnych departamentów będą wizytowali poszczególne miasta, ja przyjechałem do Katowic, bo tutaj będzie rozgrywany finał więc jest to dla nas najważniejsze miejsce. Wyjeżdżam spokojny. W sprawie Eurobasketu 2009 wszystko przebiega pomyślnie i jestem pewien, że impreza będzie sukcesem organizacyjnym - mówił sekretarz generalny FIBA Europe, Nar Zanolin po zakończeniu roboczej wizyty w Katowicach.
przeczytaj cały wywiad z Narem Zanolinem, sekretarzem generalnym FIBA Europe
zobacz zdjęcia z wizyty przedstawicieli FIBA Europe w Katowicach

udostępnij