Grupa X: Fantastyczny finisz Trójki Żyrardów

Kiedy na początku czwartej kwarty MKS MOS Konin prowadził z OSiR-em Trójka Żyrardów 56:46 wydawało się, że podopieczne Justyny Borońskiej utrzymają przewagę już do końca meczu. Za sprawą Angeliki Stankiewicz i Amelii Rembiszewskiej Trójka odrobiła jednak straty, zwyciężając ostatecznie różnica pięciu punktów.

16-letnia niska skrzydłowa rozegrała jedno z lepszych spotkań w tym sezonie. Nie tylko trafiała spod kosza i półdystansu (10/18 za 2), ale skuteczna była również z dalszej odległości (4/9 za 3). Stankiewicz zawody ukończyła z dorobkiem 33 punktów i 6 przechwytami, a słabiej wypadła tylko z linii rzutów osobistych (1/5 za 1).

Stankiewicz była najskuteczniejszą zawodniczką Trójki, ale kluczowe dla losów meczu akcje przeprowadziła jej koleżanka Amelia Rembiszewska. Najpierw rzutem za 2 punkty doprowadziła do remisu 62:62, a następnie w nerwowej końcówce ponownie trafiła do kosza wyprowadzając swój zespół na sześciopunktowe prowadzenie 68:62. Tej przewagi żyrardowianki nie oddały już do końca.

Wcześniej przewagę w pierwszej połowie miał MKS MOS Konin, który do przerwy prowadził jedenastoma punktami (37:26). OSiR w możliwość odrobienia strat uwierzył jednak w trzeciej kwarcie (20:12). Koniniankom w odniesieniu wygranej nie pomogła wygrana walka pod tablicami (43:35 w zbiórkach) oraz przyzwoity statystycznie występ Natalii Urbaniak (20 pkt i 14 zbiórek) oraz Julia Drop (24 pkt, 4 zbiórki i 4 asysty).