ME U20 Kobiet: Szwecja pokonana

Druga wygrana w trzecim spotkaniu. Po emocjonującym meczu reprezentacja Polski pokonała Szwecję 53:49 (14:17, 16:6, 8:16, 15:10). Polki do wygranej poprowadziła Joanna Zalesiak, która zdobyła 25 punktów, po 11 oczek dołożyły Magda Bibrzycka i Marta Urbaniak.
zobacz statystyki z meczu
Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia Szwecji 9:0, nasza drużyna jednak szybko wzięła się do pracy i już po 10 minutach gry prowadzenie Szwedek stopniało do 3 oczek (17:14). Drugą kwartę podopieczne Dariusza Maciejewskiego wygrały 16:6 i wyszły na prowadzenie 30:23. Trzecią kwartę wygrała ekipa Szwecji 16:8 i wyszła na minimalne prowadzenie 39:38. Ostatnie słowo należało jednak do naszych dziewcząt, które wygrały ostatnią kwartę 15:10. Mocnymi nerwami wykazała się Joanna Zalesiak, która na 12 sekund przed końcem trafiła dwa rzuty wolne.
Jutro dzień przerwy, a pojutrze o godzinie 16.30 czasu lokalnego (15.30 w Polsce) nasza kadra rozegra ostatnie spotkanie fazy grupowej z Rumunią. Zapraszamy do śledzenia tego spotkania na oficjalnej stronie imprezy