Grupa III: Emocje tylko w pierwszym spotkaniu

Tylko pierwsze spotkanie warszawskiego ćwierćfinału było emocjonujące, koszykarze z Kwidzyna i Koszalina do samego końca walczyli o wygrają, a wynik był sprawą otwartą. W drugim meczu, już na początku drugiej kwarty wszystko było jasne Polonia rozgromiła zespół ŁKS KM Łódź.

MTS Basket Kwidzyn - MKKS Żak Koszalin 78:74

Koszykarze z Kwidzyna wygrali pierwszą kwartę 23:3, a w kolejnych odsłonach tracili zdobytą przewagę. Ekipa trenera Janiela sukcesywnie odrabiała straty duża w tym zasługa Szymona Kiwilszy i Mateusza Uchmana, którzy zapisali na swoim koncie double - double notując odpowiednio 19 punktów i 16 zbiórek oraz 15 punktów i 14 zbiórek.

MKS Polonia Warszawa - ŁKS KM Łódź 139:33

Ciężko napisać cokolwiek o spotkaniu, w którym oba zespoły dzieli ponad 100 punktów. Ekipa trenera Adama Latosa zanotowała eval 201, a goście z Łodzi zakończyli spotkanie z ujemnym wskaźnikiem -23. Rekordowa dla ekipy ze stolicy była druga kwarta spotkania wygrana przez Polonię 49:6.