Grupa XI: MUKS Poznań pokonuje Bryzę

Grająca w siódemkę Bryza Kolbudy nie miała większych szans z silnym zespołem poznańskiego MUKSu. Ekipa z Wielkopolski miała znacznie dłuższą ławkę rezerwowych i większe możliwości rotowania składem co przełożyło się na wynik spotkania.

Pierwsza odsłona rozpoczęła się pod dyktando miejscowych koszykarek, które prowadziły najpierw 9:6, a chwilę później 18:8, w tym momencie obudziły się koszykarki z Pomorza, które zanotowały run 10:0 i na koniec pierwszej kwarty doprowadziły do remisu 18:18.

Drugi zryw MUKSu w drugiej kwarcie przyniósł poznaniankom 13 punktów do przerwy (41:28). Po rozpoczęciu drugiej połowy MUKS uzyskał najwyższe prowadzenie w tym spotkaniu, które w połowie trzeciej odsłony wyniosło równe 20 punktów (52:32). Ostatania kwarta nie zmieniła losów spotkania i poznanianki odniosły pierwsze zwycięstwo w turnieju.

Rezerwowe koszykarki MUKS wygrały z rezerwami Bryzy 24:8, właśnie krótka ławka była główną przyczyną porażki koszykarek z Kolbud.

Na wyróżnienie w tym spotkaniu zasługuje Julia Tyszkiewicz, córka reprezentacyjnej rozgrywającej Beaty Krupskiej - Tyszkiewicz. Julia zakończyła spotkanie z dorobkiem 21 oczek, dwuktornie trafiając zza linii 6,75.