Po 1. dniu: Setka różnicy

W Warszawie ekipa Polonii pokonała ŁKS KM Łódź 139:33 to najwyższa wygrana podczas wszystkich 16 spotkań pierwszego dnia ćwierćfinałów Mistrzostw Polski Mężczyzn U14. Najciekawsze mecze toczyły się w Opalenicy, gdzie miejscowy Basket Team pokonał aktualnych mistrzów Polski z GTK Gdynia 68:58.

Grupa I (Gdańsk)

Żadnych złudzeń nie pozostawili zawodnikom z Żychliny koszykarze Jagiellonki Warszawa w pierwszym meczu ćwierćfinału w Gdańsku. W drugim spotkaniu emocji było już więcej, ale górą okazali się zawodnicy Korsarza, którzy wygrali spotkanie z Kotwicą Kołobrzeg. Więcej o meczach, wyniki i statystyki

Grupa II (Opalenica)

Dwa pierwsze mecze turnieju ćwierćfinałowego w Opalenicach dostarczyło kibicom wielu pozytywnych emocji. W pierwszym pojedynku, w którym Novum Bydgoszcz do ostatnich sekund walczyło z warszawską ekipą Ursynowa. W drugim pojedynku na parkiecie po raz pierwszy zaprezentowali się gospodarze turnieju i ich występ jak najbardziej trzeba zapisać po stronie udanych. Więcej o meczach, wyniki i statystyki

Grupa III (Warszawa)

Tylko pierwsze spotkanie warszawskiego ćwierćfinału było emocjonujące, koszykarze z Kwidzyna i Koszalina do samego końca walczyli o wygrają, a wynik był sprawą otwartą. W drugim meczu, już na początku drugiej kwarty wszystko było jasne Polonia rozgromiła zespół ŁKS KM Łódź. Więcej o meczach, wyniki i statystyki

Grupa IV (Włocławek)

Wyraźnie wygrane druga i czwarta kwarta zadecydowała o sukcesie MKK Pyry Poznań w starciu z STK Czarni Słupsk w ćwierćfinałach do lat 14. Zupełnie inny przebieg miało spotkanie MKK Pyry Poznań z STK Czarni Słupsk, w którym wielkopolska ekipa przewagę wypracowała na samym początku i spokojnie utrzymała ją do końca zawodów. Więcej o meczach, wyniki i statystyki

Grupa V (Kraków)

Aż 121 punktów w meczu z UKS Biało-Czarni Kraśnik rzucili młodzi koszykarze TS Wisły Kraków, którzy po pierwszy dniu zostali liderem grupy V ćwierćfinałów mistrzostw Polski młodzików. Komplet punktów wywalczył też KKS Turów Zgorzelec, po wygranej nad MCKiS Jaworzno. Więcej o meczach, wyniki i statystyki

Grupa VI (Przemyśl)

UKS Gimbasket 2 Przemyśl i JKKS Górnik Wałbrzych nie miały większych problemów z odniesieniem wygranej podczas pierwszego dnia rozgrywanych w Przemyślu ćwierćfinałów mistrzostw Polski kadetów. Przewaga obu drużyn była niezagrożona od połowy pierwszej kwarty. Więcej o meczach, wyniki i statystyki

Grupa VII (Rybnik)

Najmniejszych problemów z odniesieniem pierwszego zwycięstwa w ćwierćfinale nie mieli najmłodsi zawodnicy MKKS-u Rybnik, którzy na inaugurację pokonali przed własną publicznością rywali z Zastalu Zielona Góra. Zdecydowanie więcej emocji było w starciu Regisu Wieliczka ze Startem Lublin, gdzie lepsi o kilka punktów okazali się ci pierwsi. Więcej o meczach

Grupa VIII (Wrocław)

O tym, że pierwsza kwarta w rozgrywkach do lat 14 nie decyduje o wyniku całego meczu dobitnie przekonali się koszykarze MKK MDK Kielce i MKS-u Zabrze. Pierwsi prowadzili nawet z ASK KS Siarka Tarnobrzeg, zaś drudzy tylko nieznacznie przegrywali z WKK Wrocław. Obie ekipy ostatecznie wyraźnie przegrały swoje spotkania. Więcej o meczach, wyniki i statystyki