Grupa IV: Gospodarze polubili parzyste kwarty

Wyraźnie wygrane druga i czwarta kwarta zadecydowała o sukcesie MKK Pyry Poznań w starciu z STK Czarni Słupsk w ćwierćfinałach do lat 14. Zupełnie inny przebieg miało spotkanie MKK Pyry Poznań z STK Czarni Słupsk, w którym wielkopolska ekipa przewagę wypracowała na samym początku i spokojnie utrzymała ją do końca zawodów.

MKK Pyra Poznań - STK Czarni Słupsk 81:52 (26:5, 12:12, 22:14, 21:21)

Udany początek zawodów wystarczył Pyrze do pokonania Czarnych. Po pierwszych dziesięciu minutach poznanianie prowadzili aż 26:5, a w kolejnych częściach meczu tylko nieznacznie powiększyli swoją przewagę.

Pyrze w odniesieniu wygranej nie przeszkodziła bardzo słaba skuteczność z rzutów osobistych. Wielkopolanie trafili zaledwie 4 z 22 oddanych rzutów za 1 punkt, a tę proporcję znacznie poprawił Maciej Mieczyński (2/2). Głównie na skutek słabej skuteczności Jakuba Młyńskiego (1/8 za 1) dobrej skuteczności z rzutów osobistych nie mieli też Czarni.

Poznanianie skuteczniej zagrali jednak w polu trzech sekund i to wystarczyło do ich wygranej. 16 pkt, 6 zbiórek i 4 przechwyty miał w tym spotkaniu Wojciech Frąckowiak.

TKM Włocławek - OSiR Trójka Żyrardów 63:49 (12:16, 22:10, 12:13, 17:10)

Blisko dwa razy więcej zbiórek pod obiema tablicami przesądziło o sukcesie TKM-u Włocławek w meczu z OSiR-em Trójka Żyrardów. Gospodarze ćwierćfinałowego turnieju w sumie zebrali aż 74 piłki, w czym spora zasługa Michała Wiśniewskiego (20) i Wiktora Cieślakiewicza (18). Głównie ten element koszykarskiego rzemiosła zadecydowała o zwycięstwie włocławian, gdyż oba zespoły zagrały na podobnej skuteczności z gry, a Trójka dodatkowo popełniła mniej strat.

Ekipie z Żyrardowa w odniesieniu wygranej nie pomogło double-double Damiana Otrębskiego (17 pkt i 15 zbiórek).