29. kolejka I ligi (zapowiedź): Spokój na górze, walka na dole

O ile w czołówce tabeli już raczej większych przetasowań nie należy oczekiwać o tyle w dolnej części wszystko będzie rozstrzygać się do samego końca. Nadal bowiem trwa walka o ostatnie dwa miejsca w play-off na które jest trzech kandydatów. Jeszcze ciekawiej jest niżej bowiem nadal nie wiadomo jak rozłożą się pary wałczące o utrzymanie. Tam ciągle wszystko jest możliwe bo trwa zażarta walka o miejsca 11-13.
2008-03-29 15:00 Polonia 2011 Warszawa - Mispol Żubry Białystok
W obecnej chwili Poloniści „łapią się” do play-off jednak na ich potknięcia czekają w Stalowej Woli. Wygrana z Żubrami dałaby im już pewny udział w play-off. Wygrać więc trzeba, gdyż w ostatniej kolejce na zdobycie kompletu punktów w Poznaniu nie ma co liczyć. Natomiast sytuacja gości jest dużo spokojniejsza bo już praktycznie zajęli, gwarantującą utrzymanie, 10 lokatę a szanse na play-off pozostają już chyba tylko teoretyczne.
W pierwszej rundzie: Mispol Żubry Białystok - Polonia 2011 Warszawa 63:53
2008-03-29 17:00 Siarka Tarnobrzeg - BIG STAR Tychy
Dla tyskiego Big Stara spotkanie to, jak i następne, nie maja już większego znaczenia. Szanse na zajęcie wyższej lokaty są już tylko czysto teoretyczne, a na spadek żadne. Można się już wiec spokojnie przygotowywać do play-off. Dużo ciekawszą sytuacje maja gospodarze nadal bowiem każda kombinacja lokat 11-13 jest możliwa. Na pewno więc gospodarze powalczą, gdyż wygrana zwiększyłaby szanse na grę z łatwiejszym rywalem. Faworytem będą tu oczywiście goście ale kto wie jak potoczą się losy tego pojedynku.
W pierwszej rundzie: BIG STAR Tychy - Siarka Tarnobrzeg 91:66
2008-03-29 17:00 Stal Stalowa Wola - Politechnika Poznańska
Nie sprzyja „Stalówce” końcowy terminarz. W chwili gdy choć jedno zwycięstwo dałoby już spore szanse na play-off czekają ich spotkania z Politechnika i Sokołem. W tej sytuacji chyba już pozostanie zadowolić się obecna 9 lokatą, która daje spokojne, bo zapieniające utrzymanie, zakończenie sezonu.
W pierwszej rundzie: Politechnika Poznańska - Stal Stalowa Wola 95:85
2008-03-29 17:00 MKKS Rybnik - Resovia Milenium Rzeszów
Pojedynek ten będzie mieć spore znaczenie dla układu w środkowej części tabeli. Szczególnie ważny może być dla gości z Rzeszowa bowiem porażka w tym spotkaniu może w efekcie doprowadzić, w skrajnie niekorzystnym układzie, nawet do straty szans na grę w play-off. Gospodarze także mają o co walczyć, bo na pewno woleliby w play-out zagrać z AZS-em lub Tarnovią niż z bardziej nieobliczalnymi rezerwami Prokomu.
W pierwszej rundzie: Resovia Milenium Rzeszów - MKKS Rybnik 105:97
2008-03-29 18:00 Znicz Jarosław - Start AZS Lublin
Mecz z AZS-em raczej nie powinien sprawić większych trudności gospodarzom. Można by napisać, że mogą już myśleć o zbliżających się play-off jednak jeszcze czeka ich spotkanie z tyskim Big Starem czyli beniaminkiem który potrafi zaskakiwać. Goście w prawdzie mogliby pomyśleć o „ucieczce” z ostatniego miejsca jednak terminarz jest bezlitosny. Po meczu ze Zniczem czeka ich jeszcze pojedynek z liderem.
W pierwszej rundzie: Start AZS Lublin - Znicz Jarosław 86:101
2008-03-29 18:00 Sportino Inowrocław - BT Wózki Pruszków
Pruszkowianie są w podobnej sytuacji jak rybniczanie i ich pojedynek także może sporo zmienić w układzie dolnej części tabeli. Jednak wygrać ze Sportino nie będzie łatwo i raczej dopiero pojedynek z Tarnovia w następnej kolejce będzie okazją do poprawy lokaty. Na tę końcówkę rundy zapowiada się wiec bilans 1:1.
W pierwszej rundzie: BT Wózki Pruszków - Sportino Inowrocław 60:65
2008-03-30 17:00 Wiecko Zastal Zielona Góra - Prokom II Trefl Sopot
W spotkaniu tym chyba niespodzianek nie ma co oczekiwać. Zmierzającej do awansu drużyny Wiecko-Zastalu nie będą w stanie zatrzymać, walczący o utrzymanie, sopocianie. Dla obu drużyn już runda zasadnicza praktycznie się skończyła. Gospodarze mogą już myśleć o play-off a goście o play-out.
W pierwszej rundzie: Prokom II Trefl Sopot - Wiecko Zastal Zielona Góra 79:90
2008-03-30 16:00 Tarnovia Tarnowo Podgórne - Sokół Łańcut
W Łańcucie ostatnio oficjalnie potwierdzono aspiracje walki o awans. W starciu z takim rywalem jak Sokół koszykarze z Tarnowa Podanego nie maja większych szans. I w tej rywalizacji obie drużyny już będą myślały i przygotowywały się do następnej rundy rozgrywek.
W pierwszej rundzie: Sokół Łańcut - Tarnovia Tarnowo Podgórne 74:59

udostępnij