Grupa VI: Górnik spacerkiem w półfinałach

Podobnie jak dzień wcześniej oba spotkania ćwierćfinałowego turnieju w Przemyślu miały jednostronny przebieg. Dzięki wysokiej wygranej nad UKS-em Gimbaskets 2 Przemyśl do najlepszej szesnastki mistrzostw Polski przedostali się koszykarze JKKS-u Górnik Wałbrzych.

UKS C.Hartwig Katowice - MKS Pałac Młodzieży Tarnów 55:35 (16:10, 6:8, 20:10, 13:7)

Piątkowa porażka z Górnikiem wyraźnie zmobilizowała piłkarzy UKS C.Hartwig Katowice. Górnośląska ekipa wygrała pewnie trzy z czterech kwart w starciu z MKS-em Pałac Młodzieży Toruń, przewagę uzyskując głównie na skutek przyzwoitej skuteczności za 2 punkty. Tarnowianie trafili bowiem zaledwie co piąty rzut z gry, katowiczanie co trzeci.

UKS C.Hartwig wypracował też zdecydowaną przewagę pod tablicami wygrywając zbiórki 52:33. Katowiczanie nadal muszą jednak pracować nad swoją skutecznością z rzutów osobistych. Wczoraj trafili tylko 3 z 20 rzutów z gry, tym razem 9 z 26.

UKS Gimbaskets 2 Przemyśl - JKKS Górnik Wałbrzych 49:89 (14:25, 11:24, 13:14, 11:26)

Kiedy drużyna swój mecz w ćwierćfinałach mistrzostw Polski wygrywa 92:29, można mieć podstawy, że także w kolejnych będzie prezentować się bardzo dobrze. Młodzi zawodnicy UKS-u Gimbaskets 2 Przemyśl w starciu z JKKS-em Górnik Wałbrzych spisali się jednak słabo. Gospodarze przegrali wszystkie kwarty meczu, do przerwy rzucając tyle samo punktów, co rywale... w pierwszej kwarcie.

25 punktów, 5 zbiórek i 3 asysty w tym spotkaniu miał Marcin Szymanowski.