Grupa VIII: WKK gra dalej, MKS i Siarka czekają

WKK Wrocław jako pierwsze z grupy VIII awansowało do dalszej fazy w rozgrywkach do lat 14. Gospodarze ćwierćfinałowego turnieju w sobotę pokonali Siarkę Tarnobrzeg, przewagę zapewniając sobie w drugiej kwarcie. Oprócz tarnobrzeżan o drugie miejsce w turnieju powalczy MKS Zabrze, który pokonał MKK MDK Kielce.

MKK MDK Kielce - MKS Zabrze 50:65 (4:24, 16:4, 17:21, 13:16)

Sam Karol Majchrzak nie wystarczył MKK MDK Kielce do pokonania zabrzan. 14-letni niski skrzydłowy kielczan rzucił aż 40 z 50 punktów dla swojego zespołu, a do tego miał 27 zbiórek i 5 bloków. Nie znalazł jednak wsparcia wśród swoich kolegów, którzy wspólnie zanotowali ujemny wskaźnik Evaluation.

Zabrzanie wygrali, choć w drugiej kwarcie rzucili tylko cztery punkty. Najskuteczniejszym zawodnikiem MKS-u został Maciej Kurek 26 pkt, 8 zbiórek i 7 przechwytów.

WKK Wrocław - ASK KS Siarka Tarnobrzeg 75:47 (17:13, 28:7, 9:17, 21:10)

Młodzieżowe drużyny WKK Wrocław w tym sezonie prezentują się bardzo dobrze. Dobrych występów koleżankom i kolegom pozazdrościli najmłodsi zawodnicy dolnośląskiej ekipy, którzy już w drugi dniu zapewnili sobie miejsce w najlepszej szesnastce w Polsce.

O zwycięstwie a tym samym awansie WKK do dalszej rundy zdecydowała druga kwarta, którą gospodarze wygrali 28:7. W tym fragmencie gry bardzo dobrze wypadł Wojciech Melone (12 pkt i 10 zbiórek w całym meczu).

Z double-double zawody we wrocławskim zespole zakończyli jeszcze Łukasz Strzelec (13 pkt i 10 zbiórek) oraz Karol Kobzar (14 pkt i 11 zbiórek).