Grupa III: Polonia nie zwalnia tempa

Młodzi koszykarze warszawskiej Polonii nie zwalniają tempa, po wczorajszej wygranej różnicą ponad 100 punktów dzisiaj ekipa trenera Adama Latosa wysoko pokonała MTS Basket Kwidzyn. Zwycięstwo zapewniło Polonii awans do półfinału.

MKKS Żak Koszalin - ŁKS KM Łódź 96:42

Po wczorajszej porażce róznicą ponad 100 punktów z zespołem gospodarzy turnieju młodzi koszykarze z Łodzi w drugim spotkaniu ulegli zespołowi Żaka Koszalin 42:96. Żak po wczorajszej porażce z koszykarzami z Kwidzyna w końcówce spotkania wiedział, że tylko wygrana przedłuży szanse na awans do półfinału.

Zawodnicy Józefa Janiela od początku spotkania przeważali, choć w piątej minucie spotkania minimalnie różnicą dwóch punktów prowadzili łodzianie. Ekipa Żaka w drugiej połowie pierwszej kwarty odskoczyła i po 10 minutach gry było 25:15 dla Żaka.

Ekipa z Koszalina w trzeciej kwarcie zaliczyła run 23:0 od stanu 43:29 do 66:29, to zdecydowanie przesądziło o losach tego pojedynku.

34 punkty i 16 zbiórek to dorobek Radosława Wudarskiego, najskuteczniejszego zawdonika Żaka.

MKS Polonia Warszawa - MTS Basket Kwidzyn 104:50

Decydująca dla losów tego pojedynku okazała się trzecia odsłona, w której kwidzynianie zdobyli jedynie 4 punkty, przegrywając 4:31. Obiektywnie należy jednak stwierdzić, że od początku meczu stroną przeważająca i nadającą ton wydarzeniom na parkiecie byli podopieczni Adama Latosa.

Marcin Wiszomirski zaliczył 25 punktów i 10 zbiórek, a czterech jego kolegów z zespołu przekroczyło granicę 10 punktów. W zespole z Kwidzyna najskuteczniejsi byli Mateusz Grabowski i Paweł Leszczyński.