Grupa X: Nieudana pogoń Basketu 67

Mimo wyraźnie przegranej czwartej kwarty drużyna OSiR Trójki Żyrardów zdołała pokonać MKS Basket 67 Bydgoszcz w turnieju półfinałowym mistrzostw Polski kadetek. O sukcesie żyrardowskiej drużyny zadecydowała przyzwoita skuteczność z gry. Dzięki wygranej Trójka awansowała do turnieju finałowego.

Dzień wcześniej Trójka wygrała z MKS-em MOS Konin po konsekwentnej pogoni w samej końcówce meczu. Podopieczne Piotra Wacławka wyciągnęły wnioski z tamtego spotkania, od początku starając się wyjść na prowadzenie. Pierwszą kwartę żyrardowianki wygrał 12:9, decydujący szturm przypuszczając w kolejnych dziesięciu minutach. Fragment zawodów między 10. a 20. minutą Trójka wygrała 28:9, co jak się później okazało zadecydowało o jej zwycięstwie.

Losy meczu mogły się jeszcze odwrócić w ostatniej części zawodów, którą koninianki wygrały aż 29:11. Na doprowadzenie do remisu bądź wyjście na prowadzenie MKS-owi MOS nie starczyło jednak czasu. Trójce w odniesieniu wygranej nie przeszkodziły 33 strat, najwięcej z nich miała Aleksandra Mysińska (9). 15-letnia rozgrywająca zdobyła jednak najwięcej punktów dla swojego zespołu.