Grupa I: Jagiellonka pokonuje Korsarza

Jagiellonka Warszawa pokonała Etmal Korsarza Gdańsk w drugim dniu turnieju ćwierćfinałowego w Gdańsku, w drugim spotkaniu Kotwica Kołobrzeg gromi UKS Żychlin 81:23. W niedzielę o awans będą walczyli zawodnicy z Gdańska, którzy muszą pokonać najsłabszy zespół gdańskiego turnieju UKS Żychlin.

UKS Żychlin - SKK Kotwica Kołobrzeg 23:81

Ekipa z Żychliny okazuje się najsłabszym zespołem gdańskiego ćwierćfinału. W drugim spotkaniu drużyna UKSu zdobyła zaledwie 23 punkty tracąc ponad 80. Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia Kotwicy 21:0, dopiero przy takim stanie zawodnicy z Żychliny zdobyli pierwsze punkty w meczu.

Krzysztof Urban zdobył aż 20 oczek dla zespołu Kotwicy, a granicę 10 oczek przekroczyli jeszcze Oskar Gajda (16), Oskar Mleczko (15) i Paweł Sak (10). W drużynie UKSu 11 punktów zdobył Rafał Pietrzak.

Etmal Korsarz Gdańsk - UKS Jagiellonka Warszawa 63:85

W spotkaniu dwóch zespołow, które w pierwszym dniu turnieju odniosły zwycięstwa lepsi okazali się zawodnicy z Warszawy. Ekipa Jagiellonki dobrze rozpoczęła od prowadzenia 10:5, ale przed końcem pierszej kwarty gdańszczanie zmniejszyli straty do 2 oczek (12:14).Druga kwarta dla zespołu Etmal Korsarza 24:20 i po 20 minutach gry prowadzili zawodnicy z Gdańska 36:34.

Drugą połowę koszykarze Jagiellonki wygrali 51:27, zdobywając w całym spotkaniu aż 66 punktów z pola 3 sekund, dodatkowo warszawiacy 22 zbiórki w ataku zamienili na 26 punktów drugiej szansy.

Wygrana Jagiellonki sprawiła, że Etmal Korsarz aby awansować musi w niedzielę pokonać UKS Żychlin i liczyc na zwycięstwo Jagiellonki nad Kotwicą.