Grupa XII: INEA już w finałach

Kolejny krok do obrony złotego medalu w tej kategorii wiekowej wykonała poznańska INEA AZS. Drużyna ze stolicy wielkopolski nie dała żadnych szans UKS-owi MOSM Bytom, w dwóch z czterech kwart tracąc tylko siedem punktów.

Kiedy w jednej z kwart rzuca się pięć punktów ciężko myśleć o wygranej. Jeszcze trudniej, gdy w otwierających zawody pierwszych dziesięciu minutach tylko raz trafia się do kosza. UKS MOSM po pierwszej części meczu przegrywał bowiem 2:18, a w kolejnych tylko powiększył swoją stratę. Z tego powodu już do przerwy poznanianki były bardzo bliskie wygranej, którą utrzymały do samego końca.

W końcowym rozrachunku INEA AZS wygrała wszystkie części spotkania. Nie do zatrzymania była Weronika Telenga. 16-letnia środkowa rzuciła 27 punktów, a do tego miała 16 zbiórek w tym aż 13 na atakowanej tablicy.

Tylko cztery bytomianki po końcowej syrenie miały na swoim koncie dodatni wskaźnik Evaluation, który dla całej drużyny wyniósł -8.