Grupa IX: Skomplikowana sytuacja gospodyń

Koszykarki JAS - FBG Sosnowiec mogły w drugim dniu półfinałowego turnieju zapewnić sobie awans do wielkiego finału. Mogły, ale na przeszkodzie stanęły rywalki z Ostrołęki i to one teraz są o krok od wywalczenia awansu.

W drugim sobotnim meczu wyczyn gdyńskich zawodniczek skopiować chciały gospodynie turnieju, zawodniczki JAS - FBG. Wygrana sosnowiczanek rozstrzygała sprawę awansów do turnieju finałowego, bowiem po dwa sukcesu miałyby właśnie gospodynie oraz gdynianki i w niedzielę pomiędzy siebie rozstrzygnęłyby pierwsze miejsce w półfinale.

Gospodynie rozpoczęły niezwykle skoncentrowane i szybko uzyskały kilka oczek przewagi, a taki stan rzeczy utrzymywał się przez trzy kwarty. Rywalki z Ostrołeki robiły co mogły, ale nie były w stanie „złamać” gospodyń. Co nie udawało się w pierwszych trzydziestu minutach, udało się w decydującej części meczu. Młode koszykarki MUKS Unia zanotowały fantastyczny finisz i nie tylko zdołały w końcu dopaść sosnowiczanki, ale i przegonić je oraz wygrać spotkanie „aż” 70:62.

Sosnowiczanki wygraną i awans miały na wyciągnięcie ręki, ale niestety z tej okazji nie skorzystały. Fatalna ostatnia kwarta sprawiła, że gospodynie półfinału musiałyby ograć w ostatnim dniu VBW GTK Gdynia i to pokaźną różnicą punktową, a na to z pewnością się nie zapowiada.

Kluczem do zwycięstwa koszykarek z Ostrołęki okazała się fenomenalna gra na deskach, bowiem zbiórkę zespół MUKS Unia Basket wygrał aż 68:31!