Kadra U18 awansowała do czołowej dwunastki ME

Reprezentacja Polski kobiet do lat 18 jest już w czołowej dwunastce Mistrzostw Europy. W ostatnim pojedynku grupowym podopieczne Iwony Jabłońskiej i Iwony Błaszak musiały uznać wyższość gospodyń turnieju i przegrały 56:70.
zobacz statystyki z meczu
Spotkanie praktycznie od samego początku przebiegało pod dyktando gospodyń, które już pierwszą odsłonę wygrały 20:12. W połowie drugiej kwarty prowadzenie Serbii sięgnęło 17 oczek (31:14), jednak nasza drużyna mocno wzięła się do pracy i do przerwy zmniejszyła prowadzenie miejscowych do 7 oczek (31:24). W drugiej połowie pomimo licznych prób Polkom nie udało się odrobić strat, dodatkowo szyki pokrzyżowało nam piąte przewinienie Weroniki Idczak, która musiała opuścić parkiet.
Najskuteczniejsze w naszym zespole były dzisiaj Agnieszka Skobel 16 punktów, Paulina Antczak 13 oraz Weronika Idczak 12. Elementem, który zadecydował o porażce naszej reprezentacji była wysoko przegrana walka na tablicach 30:46, z czego aż 14 piłek nasze rywalki zebrały na atakowanej tablicy.
Jutro dzień przerwy w imprezie, a już od środy będziemy się emocjonować walką naszego zespołu o awans do czołowej czwórki Mistrzostw Europy. Polska trafiła teraz do grupy F wraz z zespołami Serbii i Szwecji. Naszej kadrze zaliczono porażkę z Serbią oraz zwycięstwo nad Szwecją. Dalsza rywalizacja odbędzie się wyłącznie z zespołami z grupy D, które również z zaliczeniem dotychczasowych wyników znalazły się w grupie F. Polska zagra teraz kolejno z: Turcją (3.07, g. 16:45), Ukrainą (4.07, g. 20:30) oraz Włochami (5.07, g. 19:00). Dwa najlepsze zespoły z grupy wywalczą awans do półfinału i zagrają "na krzyż" z pierwszym i drugim zespołem grupy E.
Zapraszamy do śledzenia spotkań naszej kadry za pomocą internetowych transmisji na stronie Mistrzostw Europy Kobiet do lat 18