Młodzieżówka przegrywa ze Słowacją w trzecim meczu

W trzecim towarzyskim spotkaniu reprezentacja Polski mężczyzn do lat 20 uległa Słowacji 64:72. Nasi zawodnicy zagrali słabo w pierwszej i czwartej kwarcie, co przesądziło o losach spotkania.
Po dwóch wygranych spotkaniach dziś podopieczni Jerzego Chudeusza musieli uznać wyższość naszych południowych sąsiadów. O naszej porażce zadecydowała słaba pierwsza i czwarta kwarta przegrane odpowiednio 10:18 i 19:27. Polacy dominowali na obu tablicach wygrywając zbiórki bardzo wysoko 42:22, słabiej jednak nasza kadra była dysponowana w rzutach za 2 punkty notując zaledwie 35% skuteczności przy ponad 50% naszych rywali. Znaczący wpływ na wynik spotkania miała również olbrzymia liczba 32 strat jakie popełnili dzisiaj nasi zawodnicy.
Polska: Hałas 11, Kalinowski 9, Pietras 9, Gabiński 0, Rajewicz 0 oraz Michalski 7, Dłuski 6, Bierwagen 8, Kulig 11, Wróbel 3, Jarecki 0, Bartosz 0.