Druga wygrana kadry U18 na ME w Serbii

Drugi mecz i druga wygrana - tak dobrze radzą sobie nasze zawodniczki podczas rozgrywanych w Serbii Mistrzostw Europy Kobiet do lat 18. Podopieczne Iwony Jabłońskiej i Iwony Błaszak w drugim meczu pewnie pokonały Białoruś 77:56.
zobacz statystyki z meczu
Początek spotkania należał do naszych rywalek, które w pierwszej kwarcie prowadziły 13:8 i wygrały pierwszą odsłonę 19:14. Nasza reprezentacja odzyskała dystans w drugiej kwarcie dzięki bardzo dobrej postawie Agnieszki Kaczmarczyk, która grała bardzo skutecznie. Po 20 minutach gry nasza kadra minimalnie prowadziła 36:35. Przez 4 minuty trzeciej odsłony żadna z drużyn nie mogła zdobyć punktu, kiedy przełamały się Białorusinki, Polska odpowiedziała 10 punktami z rzędu i wyszła na prowadzenie 47:37, a po 30 minutach gry było już 55:41 dla Polski. W ostatniej kwarcie nasza kadra zagrała bardzo dobrze i jeszcze powiększyła rozmiary zwycięstwa. Końcowy wynik 77:56 bardzo przybliża naszą kadrę do awansu do czołowej ósemki Mistrzostw Europy.
Najwięcej punktów dla naszego zespołu w tym spotkaniu zdobyły: Agnieszka Skobel 18, Weronika Idczak 16 i Agnieszka Kaczmarczyk 13. Kaczmarczyk do 13 oczek dodała również 16 zbiórek.
Jutro w ostatnim spotkaniu grupowym pierwszego etapu imprezy nasza kadra zagra o godzinie 21.15 z gospodyniami imprezy.
Zapraszamy do śledzenia spotkań naszej kadry za pomocą internetowych transmisji na stronie Mistrzostw Europy Kobiet do lat 18