Grupa X: WKK dołączyło do Trójki

WKK Wrocław jako drugie z grupy X awansowało do turnieju finałowego mistrzostw Polski kadetek. Po nierównym spotkaniu wrocławianki pokonały MKS MOS Konin, głównie dzięki lepszej grze w czwartej kwarcie. W niedzielę WKK o pierwsze miejsce w grupie zmierzy się z OSIR-em Trójka Żyrardów.

Dopiero czwarta kwarta przesądziła o wyniku drugiego sobotniego spotkania. Po 30 minutach gry WKK prowadziło tylko 48:44, choć pierwszą połowę wygrało różnica trzynastu punktów. Grające o być albo nie być w półfinałach mistrzostw Polski koninianki w trzeciej części spotkania wspięły się jednak na wyżyny swoich umiejętności. W ataku wielkopolskiej drużyny wyróżniały się zwłaszcza Julia Drop (17 pkt  całych zawodach) i Natalia Urbaniak (16 pkt). Ta pierwsza w całych zawodach zaprezentowały jednak słabą skuteczność, głównie w rzutach za 2 punkty (2/13).

WKK, które miało świadomość, że w przypadku zwycięstwa zapewni sobie wyjście z grupy, w ostatnich minutach zagrało rozważniej niż rywalki. W polu trzech sekund było też bardziej skuteczne. Wrocławianki nie tylko zagrały bardziej zespołowo w tym fragmencie zawodów, ale przede wszystkim lepiej wykonywały rzuty z gry.

Pięć zawodniczek zwycięskiej drużyny zakończyło zawody z double-double. Najskuteczniejsza wśród nich była Zuzanna Sklepowicz (17 pkt, ale i 7 strat).