Grupa IX: Gdynia wygrywa i daje awans Głuchołazom

Nie było sensacji w ostatnim meczu półfinałowego turnieju rozgrywanego w Sosnowcu. Zawodniczki VBW GTK Gdynia skompletowały pakiet zwycięstw i bez porażki zapewniły sobie awans do turnieju finałowego. Dzięki takiemu rozstrzygnięciu drugim zespołem, który zagra o medale mistrzostw Polski jest MUKS Basket Chrobry Głuchołazy.

Koszykarki z Sosnowca dzięki wygranej Głuchołaz z Ostrołęką stanęły przed szansą na uzyskanie awansu do turnieju półfinałowego. Jedyną rzeczą, którą trzeba było zrobić, żeby po owy awans sięgnąć, to pokonanie zdecydowanego faworyta turnieju VBW GTK. Sensacji jednak nie było i to zawodniczki z Trójmiasta wygrały mecz kończąc turniej bez porażki na swoim koncie.

Zmotywowane sosnowiczanki nie miały nic do stracenia, bowiem tylko zwycięstwo dawało im awans. Dlatego też od samego początku gospodynie turnieju robiły co tylko mogły, żeby zdominować wydarzenia na parkiecie. Po pierwszej połowie było znakomicie, bowiem JAS - FBG prowadził 33:28. Gospodynie niestety dla siebie przespały jednak pierwsze minuty drugiej połowy (8:0 dla VBW GTK) oraz generalnie całą trzecią kwartę.

Ci, którzy liczyli na przebudzenie gospodyń w ostatniej części meczu, nie doczekali się fajerwerków. Rozpędzone gdynianki spokojnie wypunktowały swoje rywalki wygrywając ostatecznie aż 62:42, po fenomenalnej drugiej połowie meczu (34:9 dla VBW GTK).

Taki wynik sprawił, że obok niepokonanych zawodniczek VBW GTK Gdynia do turnieju finałowego awans uzyskały zawodniczki MUKS Basket Chrobry Głuchołazy. Ten drugi zespół okazał się najlepszy spośród wszystkich, które na swoim koncie miały po jednej wygranej.