Grupa III: Polonia i Basket grają dalej

Polonia Warszawa bez porażki zakończyła turniej ćwierćfinałowy na własnym parkiecie hali przy Konwiktorskiej, choć w ostatnim dniu turnieju podopiczni Adama Latosa przegrywali po 10 minutach gry z Żakiem Koszalin 12:24 to udało im się odwrócić losy spotkania. Drugie premiowane awansem miejsce wywalczyli sobie młodzi koszykarze z Kwidzyna.

ŁKS KM Łódź - MTS Basket Kwidzyn 60:90

Zwycięstwo w spotkaniu z ŁKS KM Łódż zdecydowanie przybliżało koszykarzy z Kwidzyna do awansu do półfinału Mistrzostw Polski Mężczyzn U14. Zawodnicy Anny Babickiej od początku mocno rozpoczęli prowadząc 19:0 i kończąc pierwszą odsłonę przy wyniku 29:11.

Kwidzynianie opanowali pole 3 sekund zdobywając aż 62 punkty z pomalowanego obszaru boiska. Po 20 minutach gry zespół z Kwidzyna miał na koncie dwa razy więcej punktów niż rywale (46:23) i losy pojedynku w zasadzie zostały rozstrzygnięte.

W ekipie zwycięzców aż pięciu zawodników przekroczyło granicę 10 punktów, a Marcin Szwedowski zaliczył double - double notując 12 punktów i 18 zbiórek.

MKS Polonia Warszawa - MKKS Żak Koszalin 71:56

Koszykarze Polonii źle rozpoczęli spotkanie z Żakiem Koszalin, po pierwszych minutach ekipa trenera Janiela prowadziła 14:6, a chwilę później 23:10. Pierwsza odsłona zakończyła się zwycięstwem ekipy Żaka 24:12. W drugiej kwarcie do pracy wzięli sie zawdonicy z Warszawy, którzy wygrali ta część gry 24:8 i po 20 minutach objęli prowadzenie 36:32.

W trzeciej kwarcie trwała wyrównana walka i ta część spotkania była remisowa 16:16, zatem po 30 minutach gry na tablicy było 52:48 dla Polonii. Początek ostatniej kwarty to run ekipy trenera Adama Latosa 12:0 od stanu 53:50 do 65:50. Taki obrót sprawy w zasadzie złamał zespół Żaka, ekipa z Koszalina nie zdołała już odwórcić losów tego spotkania.