Grupa XII: Miejscowe wygrały grupę

AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski z pierwszego miejsca w swojej grupie półfinałowego awansował do turnieju finałowego. W ostatnim meczu gorzowskiej imprezy zawodniczki Zbigniewa Andersza pokonały INEĘ AZS Poznań, która również znalazła się w gronie ośmiu najlepszych drużyn w Polsce w tej kategorii wiekowej.

Oba zespoły do ostatniego meczu turnieju przystąpiły rozluźnione. Dzień wcześniej zapewniły sobie bowiem awans do dalszej fazy turnieju. Niedzielne spotkanie decydowało jednak o pierwszym miejscu w grupie.

AZS ostatecznie okazał się nieznacznie lepszy, zwyciężając głównie dzięki bardziej zespołowej grze. Miejscowe nie tylko miały więcej asyst, ale też w zdobywanie punktów włączyło się znacznie więcej zawodniczek. W drużynie INEI o zdobywaniu punktów w ataku praktycznie decydowały tylko dwie koszykarki: Justyna Tudryn i Weronika Telenga. Pierwsza rzuciła 17 punktów dla swojego zespołu i dodatkowo miała 16 zbiórek. Telenga do 13 punktów dołożyła 19 zbiórek, ale jej skuteczność spod kosza nie była najlepsza (5/15). Obie zawodniczki zdobyły w sumie aż 30 z 41 punktów całej drużyny. Słabiej niż we wcześniejszych spotkaniach spisały się pozostałe koszykarki pierwszej piątki (Dominika Jęchorek, Martyna Głuszak i Teresa Olmińska).

Z double-double w zwycięskiej drużynie zawody ukończyły Magdalena Szajtauer (11 pkt i 20 zbiórek) oraz Marta Zarzycka (11 pkt i 12 zbiórek).