Show jakiego nie było!!! Południe górą w meczu I ligi

Efektowne wsady, celne rzuty i mnóstwo fantastycznych emocji – to w skrócie Mecz Gwiazd. Północ goniła swoich rywali przez całe spotkanie, jednak zawodnicy z południa kraju nie dali wyrwać sobie zwycięstwa i wygrali 83:73.
Dzień Gwiazd we Wrocławiu rozpoczął się od Meczu Gwiazd pierwszej ligi, w którym, podobnie jak w głównym wydarzeniu tej imprezy, zmierzyły się drużyny Północy i Południa. Drużyny rozpoczęły spotkanie nieco nerwowo, co skutkowało kilkoma niecelnymi rzutami z obydwu stron. Zespoły prowadzone przez Radosława Czerniaka i Tadeusza Aleksandrowicza popisywały się skuteczną obroną, a punktowo mecz otworzył Stanisław Prus kończąc wsadem akcję Północy. Ze strony tego zespołu bardzo dobrze prezentowali się Krzysztof Szubarga i Paweł Szcześniak, którzy wspólnie kreowali grę swojej drużyny. Koszykarze Południa zaczęli trafiać za trzy punkty i gracze obwodowi, wspierani przez świetnego pod koszem Jacka Olejniczaka [na zdjęciu obok z piłką], wyprowadzili swój zespół na kilkupunktowe prowadzenie, które nie zmieniło się już do końca spotkania. Ku uciesze kibiców kolejne akcje zawodnicy Południa wykańczali efektownymi wsadami.

Przed drugą kwartą zaprezentował się zespół taneczny, którego występ z zaciekawieniem obserwowali nie tylko fani zgromadzeni w Hali Ludowej, ale również świetnie bawiący się zawodnicy. Następnie odbył się konkurs wsadów – swoje podniebne umiejętności pokazali Łukasz Grzegorzewski, Michał Saran i Jerzy Koszuta. Zwycięzcą okazał się być ostatni z nich, który najpierw efektownie tyłem wsadził piłkę do kosza, a następnie po odbiciu jej od parkietu.

Po emocjach związanych z pierwszym tego dnia konkursem gwiazdy pierwszej ligi kontynuowały swój pojedynek. Skuteczne akcje z obydwu stron powodowały, że mecz nabierał coraz szybszego tempa. Zespół Południa nadal prowadził około dziesięcioma punktami, jednak przestał trafiać z dystansu. Na hali obecni byli kibice Turowa Zgorzelec, którzy doskonale się bawili i zachęcali pozostałych fanów koszykówki do zabawy. Zwycięstwo w konkursie wsadów bardzo dobrze podziałało na Jerzego Koszutę, który był bardzo skuteczny. W ostatecznym rozrachunku był on najlepszym strzelcem tego spotkania, a uzbierał na swoim koncie szesnaście punktów.

W przerwie, gdy koszykarze regenerowali swoje siły, wystąpił Bartek Wrona. Gdy rozpoczęła się druga połowa, Północ zaczęła bardzo dobrze bronić i odrabiać straty. Kolejne akcje z obydwu stron uatrakcyjniały widowisko. Krzysztof Szubarga postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i trzykrotnie trafił za trzy punkty, ponownie pomagał mu Paweł Szcześniak, trójkę dołożył Jarosław Kalinowski i Północ zbliżyła się do swoich przeciwników na jedynie dwa punkty (57:59). Na taki obrót sprawy nie mógł pozwolić Daniel Wall i zdobywając pięć punktów z rzędu wyprowadził Południe na ponowne bezpieczne prowadzenie.

Między trzecią i czwartą kwartą odbył się konkurs rzutów za trzy punkty, w którym wystąpili Jarosław Kalinowski (w eliminacjach pokonał Pawła Pydycha) i Marcin Stokłosa (wyeliminował Łukasza Żytko). W finale tego konkursu lepszy okazał się być zawodnik Północy, który pokonał swojego rywala w stosunku 12:9 pkt.

W ostatnich dziesięciu minutach Żytko z Kalinowskim wykorzystywali błędy swoich przeciwników, ale świetny okres gry Łukasza Pacochy nadal nie pozwalał Północy na objęcie prowadzenia. Południe starało się jak najefektowniej wykańczać kontrataki, a ich rywale podganiali celnymi rzutami z dystansu. Ostatecznie zespół Południa nie dał w końcówce szans Północy, a na zakończenie meczu popisową akcję wykończył Jerzy Koszuta, pakując z impetem tyłem piłkę do kosza.