Grupa I: Gdańszczanie stawiają kropkę nad i

Jagiellonka Warszawa pokonała Kotwicę Kołobrzeg 78:63, a Korsarz Gdańsk postawił kropkę nad i wygrywając z UKS Żychlin 93:49. Z gdańskiego ćwierćfinału dalej zagrają Jagiellonka i Etmal Korsarz.

SKK Kotwica Kołobrzeg - UKS Jagiellonka Warszawa 63:78

Zawodnicy z Warszawy pokonali Kotwicę Kołobrzeg 78:63, tym samym przypieczętowali pierwsze miejsce w gdańskim półfinale. Ekipa trenera Ciesielskiego zwycięstwo zawdzięcza bardzo dobrej grze w drugiej i czwartej kwarcie spotkania wygranych odpowiednio 26:15 i 25:14.

Kotwica się nie poddała i ambitnie walczyła o zwycięstwo, które mogło zawodnikom z Kołobrzegu dać awans do półfinału. W połowie drugiej kwarty zespół z Pomorza prowadził 25:16, ale wówczas run 10:0 zanotowali koszykarze ze stolicy i zniwelowali straty.

W całym spotkaniu zespoły siedmiokrotnie zmieniały się prowadzeniem, a 3 razy na tablicy wyników był remis.

Hubert Orysiak zdobył dla zwycięzców 15 punktów i zaliczył 13 zbiórek notując double - double. Wśród pokonanych wyróżnił sie duet Krzysztof Urban - Oskar Mleczko, który zaliczył 41 punktów dla Kotwicy.

Etmal Korsarz Gdańsk - UKS Żychlin 93:49

Ekipa Korsarza rozpoczęła od prowadzenia 13:2, chwilę później gdańszczanie zanotowali run 15:0 i na tablicy wyników było 28:2, pierwsza kwarta skończyła się wynikiem 32:6 i w zasadzie emocje w tym spotkaniu sie skończyły.

Sześć koszykarzy Korsarza zaliczyło dwucyfrówki, a wygrana zespołu Dawida Roguskiego ani przez moment nie była zagrożona. Pod koniec spotkania prowadzenie gdańszczan sięgnęło 50 punktów (86:36).

Dzięki wygranej Korsarz zapewnił sobie awans z drugiego miejsca i zagra w półfinale Mistrzostw Polski Mężczyzn U16.