Grupa VIII: Dominacja WKK, Siarka w „16”

Wyraźnym zwycięstwem WKK Wrocław zakończył się ćwierćfinałowy turniej organizowany w stolicy Dolnego Śląska. Wrocławianie nie tylko wygrali wszystkie mecze, ale w każdym osiągnęli zdecydowaną przewagę. Drugie miejsce w imprezie zajęła ASK KS Siarka Tarnobrzeg po wygranej z MKS-em Zabrze.

MKS Zabrze - ASK KS Siarka Tarnobrzeg 56:67 (16:22, 13:22, 16:7, 11:16)

Stawką tego spotkania był awans do półfinałów mistrzostw Polski. Lepiej z presją poradzili sobie zawodnicy z Podkarpacia, wykazując się sporą regularnością w dwóch pierwszych kwartach. W obu Siarka zdobyła bowiem po 22 punkty, do przerwy prowadząc 44:29.

Po zmianie stron zabrzanie odrobili część strat doprowadzając do wyniku 45:51, lecz na więcej nie było ich stać. Tym samym tarnobrzeżanie zajęli drugie miejsce w grupie, zaś rywale z jedną wygraną trzecie.

WKK Wrocław - MKK MDK Kielce 101:42

Konfrontacja tych drużyn nie przyniosła żadnych emocji. Faworyzowane WKK Wrocław zaprezentowało się podobnie jak we wcześniejszych meczach na centralnym szczeblu rozgrywek, od początku kontrolując wynik zawodów.