Grupa B: W konfrontacji Basketów lepszy ten z Bydgoszczy

Wyraźnie przegrana czwarta kwarta zadecydowała o porażce UKS-u Basket Aleksandrów Łódzki z KS Basket 25 Bydgoszcz na otwarcie zmagań w grupie B gorzowskiego turnieju finałowego juniorek. W zwycięskiej drużynie wszystkie zawodniczki pojawiły się na parkiecie.

Oba zespoły wygrały swoje turnieje półfinałowe, choć w ćwierćfinałach zanotowały po jednej porażce. Basket 25 okazał się najlepszy w Bydgoszczy, zaś UKS Basket w Olsztynie. Środowe zawody były niezwykle istotne dla obu stron głównie ze względu na kolejne mecze. Oprócz drużyn z Bydgoszczy i Aleksandrowa Kujawskiego w grupie B znalazł się jeszcze VBW GTK Gdynia i gospodarz turnieju AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski.

W pierwszej połowie niewielką przewagę miał UKS Basket. Podopieczne Tomasza Rospary, co prawda przegrały pierwszą kwartę (20:23), ale po 20 minutach gry prowadziły 43:39. Od początku duży wpływ na postawę zespołu miała Żaneta Morawiec. Gdy grała dobrze, do jej dyspozycji dostosowywały się pozostałe zawodniczki. Gdy zaczęła popełniać błędy, na prowadzenie wysunęły się jednak rywalki. Morawiec w całych zawodach zdobyła 10 punktów, miała 6 zbiórek, 5 przechwytów i 4 asysty, nie ustrzegła się przy tym jednak aż 11 strat.

Słabszą dyspozycję drużyny z Aleksandrowa Łódzkiego bydgoszczanki wykorzystały zwłaszcza w ostatniej części meczu. Kończące spotkanie dziesięć minut Basket 25 wygrał 20:9, odnosząc tym samym ważne zwycięstwo. Po 18 punktów w zwycięskiej ekipie rzuciły Agnieszka Feja i Karina Szybała. Ta druga dodatkowo 6 zbiórek i 6 przechwytów.