Grupa B: Gdynianki z kompletem punktów

Drugie spotkanie VBW GTK Gdynia w finałach mistrzostw Polski i drugi raz trójmiejski zespół wywalczył komplet punktów. Tym razem gdyniankom nie sprostał UKS Basket Aleksandrów Łódzki, różnicą aż piętnastu punktów przegrywając czwartą kwartę.

zobacz statystyki z meczu

Do trzydziestej minuty spotkania nic nie zapowiadało jednak kolejnego zwycięstwa VBW GTK. Brązowe medalistki mistrzostw Polski kadetek dwie pierwsze kwarty o prawda wygrały (dwukrotnie 17:14), lecz w następnej części meczu całą tę przewagę straciły. Fragment gry pomiędzy 20. a 30. minutą UKS Basket wygrał bowiem 24:11, uzyskując siedmiopunktowe prowadzenie.

Nie do zatrzymania była zwłaszcza, która wyciągnęła wnioski z wcześniejszego meczu z KS Basket 25 Bydgoszcz. W środowym spotkaniu rozgrywająca klubu z Aleksandrowa Łódzkiego miała aż 11 strat, a do tego miała problem ze skutecznością. W starciu z VBW GTK rzuciła jednak 24 punkty, do tego miała 7 zbiórek i 8 asyst. Nie znalazła jednak odpowiedniego wsparcia ze strony pozostałych koleżanek. Rezerwowe UKS-u Basket w całych zawodach zdobyły tylko 5 punktów (wszystkie Iga Walentowska), a wyraźnie zmęczone zawodniczki pierwszej piątki w końcówce zagrały słabo.

Gdynianki ostatnie dziesięć minut wygrały 19:4, błyskawicznie wychodząc na prowadzenie. Bardzo pomogła im przy tym wypracowana przewaga pod tablicami. Trójmiejska drużyna w całych zawodach miała 55 zbiórek, przy zaledwie 30 rywalek. Najwięcej z nich miała Anna Jakubiak, która oprócz 10 punktów, zanotowała na swoim koncie 22 zbiórki. Double-double uzyskała też Kaja Pabisiak (11 pkt, 11 zbiórek i 5 asyst).

Dla VBW GTK było to drugie zwycięstwo w turnieju. Rywalki podobnie jak dzień wcześniej wywalczyły zaś jeden punkt.