Grupa XI: Pyra lepsza od AZSu Katowice

Pyra Poznań w spotkaniu otwierającym turniej półfinałowy w Krakowie pokonałą KŚ AZS Katowice 76:61. O zwycięstwie zespołu z Poznania przesądziły 33 punkty jakie dla poznańskiej ekipy zdobył Marek Walczak, który popisał się pięcioma trafieniami za 3 punkty.

Spotkanie było pojedynkiem strzeleckim wspomnianego Marka Walczaka z Pyry i Mateusza Andrzejewskiego z AZSu Katowice. Lider katowiczan zakończył spotkaniue z dorobkiem 28 oczek.

Ekipa z Poznania zdecydowanie zdominowała walkę na tablicach 52:30, co było kluczem do wygranej. Drużyna ze Śląska walczyła ambitnie prowadząc w połowie drugiej kwarty 25:22, przed przerwą na prowadzenie wyszli zawodnicy z Poznania i nie oddali go już do końca spotkania.

Tuż przed końcem meczu prowadzenie zespołu Tomasza Błaszaka sięgnęło 20 punktów (76:56) i wygrana Pyry stała się faktem. Obok 33 punktów wspomnianego Marka Walczaka warto zaznaczyć jeszcze 14 oczek i 7 zbiórek Gracjana Siudzińskiego.