Grupa XII: Novum pokonuje WKK

Novum Bydgoszcz pokonało WKK Wrocław w pierwszym spotkaniu gdyńskiego półfinału. Była to druga porażka mistrzów Polski w tegorocznej edycji Mistrzostw Polski Mężczyzn U16.

Spotkanie dobrze rozpoczęli zawodnicy z Wrocławia, którzy prowadzili 9:2 i w pierwszych minutach spotkania nic nie zapowiadało ich porażki, pierwsza kwarta jednak wygrana przez zespół z Bydgoszczy 21:17, ekipa z grodu nad Brdą do przerwy powiększyła jeszcze przewagę do 10 punktów 46:36.

Bydgoszczanie zdecydowanie opanowali pole 3 sekund zdobywając w całym spotkaniu aż 54 punkty z pomalowanego obszaru boiska. Dodatkowo Novum zaliczyło aż 20 zbiórek na atakowanej tablicy co lo przełożyło się na 18 punktów. Bydgoszczanie za to bardzo słabo wykonywali rzuty wolne trafiając tylko 16 z 38 prób w całym meczu.

Na wyróżnienie w szegerach Nowum zasłużyła cała pierwsza piątka, która zdobyła aż 81 z 89 punktów całego zespołu. Tomasz Krzywdziński i Karol Karbowiak zapisali na swoim koncie double - double.