Grupa IX: Rywalizowali w strefie i teraz w półfinale

UKS Kormoran Sieraków i MKK Gniezno na centralny szczebel rozgrywek przedostały się z tej samej strefy. Wówczas klub z zachodniej wielkopolski okazał się najlepszy w swoim regionie Polski. Starcie obu zespołów w komorowskich półfinałach było bardziej wyrównane.

zobacz statystyki z meczu

Pierwsza kwarta zwiastowała nawet niespodziankę. MKK otwierającą zawody pierwszą część meczu wygrało nawet 25:22, głównie za sprawą Norberta Zimroz, który całe zawody zakończył z double double (21 pkt i 11 zbiórek).

W kolejnym fragmencie zawodów wicemistrzowie Polski młodzików z 2009 roku przypuścili jednak decydujący atak. Fragment zawodów miedzy 10. a 20. minutą wygrali 25:10, wykorzystując głównie swoją przewagę fizyczną.

Niezastąpiony okazał się Filip Pruefer. 15-letni środkowy Kormorana mierzy 208 cm wzrostu i ze swoich parametrów korzystał głównie w polu trzech sekund, gdzie oprócz 12 punktów, uzyskał 8 zbiórek i 3 bloki. Nie ustrzegł się przy tym 6 strat.

Kormoran wypracowaną w drugiej kwarcie przewagę utrzymał już do końca meczu, choć w ostatniej odsłonie miał z tym mały problem. Wówczas pomogło opanowanie i doświadczenie pary Damian Szymczak (23 pkt, 7 zbiórek, 4 przechwyty i 4 bloki) - Jakub Fiszer (20 pkt, 4 asysty i 4 przechwyty).